×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. februāris, 2016
Drukāt

Franču zemnieki izsvilpj Olandu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ikgadējās lauksaimniecības izstādes atklāšanā saniknotie zemnieki sestdien izsvilpa Francijas prezidentu Fransuā Olandu, bet vēlāk izdemolēja Lauksaimniecības ministrijas paviljonu.

Kad Olands kopā ar lauksaimniecības ministru Stefanu Lefolu devās cauri milzu paviljonam Parīzes dienvidos, lopkopji sāka svilpt un lamāt abas amatpersonas, bet virs viņu galvām uzslietajā plakātā bija lasāms: “Esmu savā profesijā labākais, taču ar kaislību vairs nepietiek.”

Vēlāk lielākās lauksaimnieku arodbiedrības FNSEA aktīvisti sadauzīja starpsienas un mēbeles ministrijas ekspozīcijā, un pieci protestētāji tika aizturēti.

Viņi vēlējās “skaļi un nepārprotami paziņot (..), ka šajā valstī lauksaimniecības produktu ražotāji nejūtas kā pilsoņi,” sarunā ar aģentūru AFP norādīja FNSEA ģenerālsekretārs Dominiks Boro. “Tas ir izmisums. Tik tālu esam nonākuši.”

Zemkopji jau mēnešiem ilgi rīkojuši protesta akcijas, kuru laikā tie ar traktoriem ir bloķējuši ceļus, kā arī izgāzuši mēslus pie valdības ēkām, tāpēc lauksaimniecības izstādē šogad īstenoti pastiprināti drošības pasākumi.

Francijas liellopu un cūku audzētāji, kā arī piensaimnieki šobrīd piedzīvo lielas grūtības, jo katastrofāli sarukušas cenas, pateicoties Ķīnas pieprasījuma kritumam, kā arī ieviestām sankcijām pret Krieviju.

Cenu kritums pasaules tirgū ietekmējies arī graudu un dārzeņu audzētājus.

Tikmēr vairumtirgotāji, kas iesaistīti vairākus gadus ilgušā cenu karā, pieprasa zemniekiem vēl lielāku cenu pazemināšanu.

Neskatoties uz lauksaimnieku grūtībām, izstādes rīkotāji plānojuši, ka deviņu dienu laikā “Porte de Versailles” izstāžu centru apmeklēs 700 000 cilvēku, no kuriem trešdaļa būs bērni.

Ikgadējo lauksaimniecības izstādi franču politiķi tradicionāli uzskatījuši par obligāti apmeklējamu pasākumu, lai uzturētu savu popularitāti un pievērstu sev vēlētāju uzmanību.

Taču FNSEA brīdinājusi, ka tā neļaus šogad izstādi padarīt par “politisku skaistumkonkursu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā šitas komūnists kļuva par manas Francijas galvu? A bas les traitres!

Draugiem Facebook Twitter Google+