×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Franks Gordons: kompetents tautietis nosoda Zurofa izdarības

Foto-LETAFoto-LETA

Henriks M. Broders ir viens no spilgtākajiem Vācijas publicistiem. Būdams pēc izcelsmes ebrejs, simpatizējot Izraēlai un vēršoties pret antisemītismu, Broders konservatīvajā laikrakstā “Die Welt” kategoriski nosodījis “Vīzentāla centra” galvenā “nacistu mednieka” Efraima Zurofa trokšņaino kampaņu – “Last Chance” (“Pēdējā izdevība”).

 

Zurofs “Vīzentāla centra” vārdā piedāvā “līdz pat 25 000 eiro” tiem, kas varētu sniegt “vērtīgu informāciju” par varbūtējiem vēl dzīvajiem nacistiem – kara noziedzniekiem.

Šī spalgā kampaņa ir nožēlojama, liek saprast Broders, šajā gadījumā, norāda publicists, taisnīgums pārtop farsā.

Viņš atgādina, ka Džons (Ivans) Demjaņuks, kurš bijis sargs Sobiboras nāves nometnē un kuram tagad Vācijas tiesa piesprieda piecus gadus cietumsoda, sprieduma pasludināšanas brīdī bija 91 gadu vecs un vairs nebija pie pilna prāta. Viņš nomira, vēl iekams tiesas spriedums stājās spēkā.

Vienalga, ko kāds nodarījis vai nav nodarījis, reiz pienāk laiks, kad jau vienkārši ir par vēlu šai saulē stāties tiesas priekšā, raksta Broders. Viņš šaubās, vai šīs kampaņas iniciatori patiešām cer iegūt “vērtīgu informāciju” par varbūtējiem vēl dzīviem nacistiem – kara noziedzniekiem. Viņi tikai vēlas pievērst uzmanību paši sev: “Redziet, mēs kaut ko darām!”

Noslēgumā Broders iesaka šīs kampaņas iniciatoriem labāk solīt līdz 25 000 eiro tiem, kas palīdzēs notvert un nodot tiesai kara noziedzniekus, kas patlaban Sīrijā slepkavo pašu tautas piederīgos…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+