×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Franks Gordons: Staļinekļi aug kā sēnes (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Padomijas tālajos ziemeļos Staļina valdīšanas gados gāja bojā neskaitāmi gulaga vergi. Un tieši tagad, 60 gadus pēc tirāna nāves, tā vien šķiet, ka Džugašvili augšāmcēlies. 


Jakutijas galvaspilsētas Jakutskas centrā dimantu ieguves kompānijas “Almazi Anabara” galvenās mītnes teritorijā 8. maijā tika svinīgi atklāts piemineklis “dižajam karavadonim Josifam Staļinam”: uz masīva postamenta – sarkans marmors un melns granīts – uzsliets “tēva un skolotāja” krūšutēls bronzā, kas sver 400 kilogramus. Krievijas kompartijas vadības pārstāvji no visas sirds pateicās tam, kas šo staļinekli uzcēla un finansēja, – minētās dimantu ieguves kompānijas direktoram, oligarham Matvejam Ovsejevam, kurš ir pazīstams kā Putina partijas “Vienotā Krievija” aktīvists.

Izrādās, ka šis staļineklis ir jau ceturtais tāds Jakutijas (Sahas) Republikā: 2005. gadā Džugašvili krūšutēls tika svinīgi atklāts Mirnijā – dimantu ieguves metropolē, 2009. gadā – Amgā, 2012. gadā – Čurabčinskas rajonā. Visur iniciatori bijuši “komunisti un frontinieki”.

Interesanti, ka Kaukāza kalnu grēdas pakājē Ziemeļosetijā uzstādīti veseli 24 staļinekļi. Varbūt tāpēc, ka Staļins osetīnus atšķirībā no čečeniem, ingušiem un balkariešiem nebija deportējis. Varbūt arī tāpēc, ka Staļina tēvs Visarions (Beso) esot bijis osetīnu izcelsmes. Velns viņu zina…

Ja neskaita eksotisko Ziemeļosetiju, Krievijas Federācijā jau vienus priecē un citus biedē 17 staļinekļi. Aug kā sēnes pēc lietus!

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Jautajumi NAV jauzdod SC/ Vienotai Launuma Imperijai & GKR & Bela Russ un vinu vaditajiem,kurus
  ir jatiesa par spiegosanu “tuvejo arzemju” uzdevuma.par teroristu apmacibu organizesanu ar merki
  gast,no Latvijas pilsoniem demokratiski ieveleto valdibu,par vestures viltosanu,par Latvijas budzeta
  izlaupisanu un citam pretvaltiskam darbibam.
  Jautajums ir jauzdod Latvijas Valsts Drosibas institucijam un valdibai,kadel netiek izpilditi ES likumi
  par Valsts nodevibu,un Starptautiskie likumi par okupacijas seku likvidesanu.
  Likumu nepildisana var tikt noverteta ka noziegumu atbalstisana.

Draugiem Facebook Twitter Google+