×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Trijotne – Brīvības piemineklis, Okupācijas muzejs, Gaismas pils (67)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Biju liecinieks – uz tēva pleciem – Brīvības pieminekļa atklāšanai 1935. gada 18. novembrī. Biju viens no pirmajiem, kas atsaucās uz Paula Lazdas aicinājumu atbalstīt Okupācijas muzeja ideju, un no 2000. līdz 2008. gadam biju aktīvs Okupācijas muzeja biedrības loceklis, piedaloties esošās un iecerētās ekspozīcijas izveidē. Kad tālaika kultūras ministre Helēna Demakova steidzināja Gaismas pils projekta īstenošanu, manī šoku izraisīja nelabvēļu murmuļošana, ka labāk būtu būvējuši tik un tik dzīvokļu pensionāriem.

Piedodiet par šo ievadu, bet šīs rindiņas pamato manu pārliecību, ka vienīgā iespējamā Rīgas vēsturiskā ass ir trase, kas iekļauj trijotni: Brīvības piemineklis – Okupācijas muzejs (Strēlnieku laukumā un nekur citur) – Gaismas pils!

Tas, ka Brīvības piemineklis netika nojaukts, bija Veras Muhinas nopelns, jo Rīgā dzimusī tēlniece, kas radīja strādnieka un kolhoz­nieces statuju PSRS paviljonam 1937. gada Parīzes vispasaules izstādei, bija, var teikt, neaizskarama. Atceros, ka ceļvežos par Rīgu, kas bija paredzēti ārzemniekiem, Brīvības piemineklis pat netika pieminēts!

No šī pirmskara Latvijas brīvvalsts simbola taisna līnija ved uz Strēlnieku laukumu, kur “tā melnā kaste” Okupācijas muzejam bija, ir un paliek īstā vieta – Daugavmalā, kur var pulcēties ļaužu masas, ar skatu uz likteņupes otru krastu, uz Gaismas pili – atjaunotās Latvijas Republikas lepnumu. Līdzās – trīs granītā iemūžinātie strēlnieki, un būtu pēdējais laiks viņu cepures greznot ar trejādām kokardēm – veco krievu ovālu, sarkano piecstūru zvaigzni un Latvijas saulīti. Un ļoti žēl, ka kaut kā iestidzis savdabīgais represēto piemiņas memoriāla projekts.

Okupācijas muzeja turpinājuma – Nākotnes nama – pretinieki iespītējušies, ierosinot muzeju pārnest uz Stūra namu. Šī ēka, pat tikai daži tās stāvi, ir vajadzīga, pat vēlama Okupācijas muzeja filiāle, taču nams atrodas pie trokšņaina ielu krustojuma, tā ir ne visai ērti pieejama un piebraucama vieta. Tos, kas nevēlas redzēt Okupācijas muzeju Daugav­malā, mudina ne jau bažas par vēsturisko Vecrīgas siluetu, bet vienīgi protests pret šo “acīs krītošo” un nemitīgo atgādinājumu, ka sveša vara vesela pusgadsimta laikā izrāva Latviju no neatkarīgo, Eiropas civilizācijai piederošo valstu saimes.

Aplūkojot mūsdienu Rīgas pieminekļos kaltos vaibstus, raugos uz Esplanādi: par 1965. gadā atklāto lielisko pieminekli Rainim jāpateicas – vēstures ironija – padomju varas pūlēm padarīt šo izcilo latvieti, eiropieti un humānistu par savējo, kaut gan viņš, būdams sociāldemokrāts, norobežojās no lieliniekiem. Turpat, Esplanādē, piemineklis Kalpakam atgādina par Brīvības cīņām, un ļoti gribētos tajā pašā laukumā ieraudzīt pieminekli Konstantīnam Čakstem un viņa līdzgaitniekiem Latvijas Centrālajā padomē – šo manu priekšlikumu necik sen atbalstīja toreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Bastejkalnā, iepretim Ārlietu ministrijai, piemineklis Kārlim Ulmanim liek aizdomāties par šo traģisko figūru, kas stāvēja pie Latvijas brīvvalsts šūpuļa un kam nebija iespējams novērst tās okupāciju.

Tagadējos ceļvežos Zinātņu akadēmijas ēka tiek ieteikta apskatei kā staļinisma arhitektūras paraugs. Patiešām, šī celtne, kas bija iecerēta kā “Kolhoznieku nams” (!), ir ne mazāk interesanta ārzemniekiem kā daudzinātais jūgendstils Alberta ielā. Un “Pārdaugavas monstrs”? Krievijas vēstniecība to pasargā no “laikazoba”, bet skaidrojoša plāksne latviešu, krievu un angļu valodā gan būtu vēlama…

Atjaunotais Rātsnams, Rolanda statuja un Melngalvju nams ir visumā veiksmīgi īstenotas pēcpadomju gadu ieceres, kaut gan pēdējam piemīt zināma butaforijas nokrāsa. Ko vēl vajag, lai Vecrīgai paliek gadsimtu aura? Te vēl un vēlreiz jāuzsver: tur jābūt Okupācijas muzejam ar Nākotnes namu. Un lai šis piebūves baltais segums ir no šāda vai citāda materiāla – Birkerta iecere jāīsteno.

Virsrakstā pieminētā trijotne patiešām ir Latvijas vēstures ass. Tās vidējam posmam – Okupācijas muzejam ar Nākotnes namu – jābūt gatavam uzņemt apmeklētājus valsts simtgades jubilejā.

Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Gordona kungam labu veselību un ilgus gadus!

 2. Visu cieņu Jums,Gordona kungs!

 3. Franks Gordons, jā ebrejs (žīds) kā būtu pareizāk, kad viņš Latvijā dzīvoja, tad ebreju vēl nebija, Latvijas patriots ir neapšaubāmi ! Ja kāds to neredz,nemana, nejūt, tad tādam ar maņām ir slikti – jāārstējas. Labu veselību!

  • Patriotisms un globalisma, multikulturalisma un Eiropu isnīcinošas varas sludināšana ir 2 vienotru izslēdzoši jēdzieni. Jēdzieniski antagonismi.

  • Laba pazīšana nav tas pats kas patriotisms.
   Patrotisms jebkuram veselam cilvēkam izpaužas pret savu tautu, kur nu vēl tik lojāliem savējiem un saliedētiem savai lietai kā ebrejiem.

  • Gordona k-gs “LA” pats teica, ka ir īsts LATVIJAS ŽĪDS , tādeļ Imant vajag lasīt viņa rakstīto un nelikt iekavās žīds, bet “ēbrejs’vispār nepieminēt !!!

 4. lai maz cienijamais kungs atbild uz vienkāršiem jautājumies,
  1 kur ir tie buldozeri kas taisās nojaukt esošo muzeju, kautkā nav redzeti.
  2 kāpec “muzeja atistibai”vajadziga tieši piebuve, ja blakus ir valstij piederošas telpas ko var izmantot “zinātniskajam darbam”un kas ir brīvas un pieejamas kaut vai rīt?
  3 kāpec tik kategoriski atsakās izmantot stūra māju kā filiāli nesaka jau ka uz turieni jāpārvācas pavisasm , bet kāpec tā nevar but daļa no muzeja?
  sarakstijis salkanus tekstiņus pseidopatriotisma uzjundišanai un klaji melo publikai . tādi mums tie “patrioti” – argumentu nav, bet piesaucot savārstitus vēstures faktus kas jātur svētā piemiņā, veikli piesviež melu un demagoģijas porciju lai panāktu savu.

  • Tas jau nav nekāds patriots.
   Tas ir svešais. Viltus pravietis.
   Kuram acīmredzot ar globalistu varas spiedienu tiek dota tribine regulari izteikties.
   tas viss būtu saprotami – varas vienmēr liek savus politskribentus bīdit politinformācijas pareizās – pats bēdīgakais būtu ja kads pa starpai trāpās naivs cilveciņs, kas patiesi notic visai šitai Latvijas vārda nelietīgai valkāsanai.
   Atliek cerēt, ka plaudētāji un asariņu birdinātaji visi 100% ir apmaksāti vai personiski materiāli ieinteresēti.

 5. … Beidzot kads pozitivs skatijums no Frankam uz Bezabreni … ‘Pardaugavas monstru’ … bet kamdel …?

  … Vai tas ir sakara ar valdoso izpratni par pasauligo un izmainigo ‘laika zobu’ vai …?

  … Draugus jamekle visur … bet ar pratu … jo atminas ir specigas … !

 6. Suņi ries, rašisti bļaus, troļļi ķēzīsies, bet Okupācijas muzejs būs un Nākotnes namam ar būt.

  • Jūs izklausaties dziļi inteliģenti, kungs.. (ironizēju, protams)
   __
   Cik saprotu liela naudas lieta ka tādas kaislības šķīst.. normāli jau nav tik traki principiali Vecrīgā kantainu kluci atkal kārtējo likt. tātad…. ir iemesli kāpēc tas ir dzīvības/nāves jautājums
   Demakova jau ari savējo stikla kasti sita cauri loti azartiski. Visi lamāja to nejauko TP .., bet re no kurienes tam izrādas kājas aug.. TP ir prom, bet nu izlien patiesie vezi.. Latvijas svešais politiskais jumts nevis vietējie blēži

 7. Aicinajumu nodrosinat Okup. muzeja nakotni parakstija tris bijusie prezidenti, bet Berzins – ne.Kapec? Mini manu miklu…

 8. vel viens vecuma marazmā runā pavisam netēmā Atbildēt

  nav priekšlikuma pārcely visu muzeju uz stūra māju un esošo nojaukt. ir priekšlikums necelt to slotu skapi klāt esošajam un atvērt filiāli stūra mājā atrisinot “trukstošo telpu problēmu”
  bet tādu .. iespitejušos .. dēļ saprātigi risinājumi tiek noraiditi, jo tos uzreiz pārfrāzē melos un noraida bez argumentācijas

 9. Pievienojos ik vārdam un vēlējumam no visas sirds! Lai piepildās par spīti visiem ”arhitektiem” un citiem Rīgas ”labvēļiem”….

 10. Kāpec šis vīrs izsakās par latviešu kompetences jautājumiem regulari? Un vēl tiek tiražēts?
  Tas mūs tik ļoti neinteresē…
  Viņš taču runā no savas tautas izdevīguma pozicijas, bet mums savukārt jāskatās no savas.

 11. Kā tie kremļa pakalpiņi vaktē rakstu par Okupācijas
  muzeju parādīšanos !!!
  Tak jau speciāli nolīgti par labu naudiņu…

 12. katram objektam sava vieta. Okupācijas muzejs pilnīgi noteikti nav savā vietā!!!!!! Tas KLUCIS kropļo Vecrīgas gaisotni ,stilu , vēsturisko izskatu!!! Kāpēc neviens negrib izsskatīt jautājumu par referendumu šajā jautājumā ???? Es zinu: vairums nobalsos par vēsturisko Vecrīgas izskatu. Okupācijas muzejs ir šausmīgs posms nācijas dzīvē,bet latvietis vienmēr “lika bēdu zem akmeņa,pāri gāja dziedādam”. Gordons var zīmēt taisnas līnijas vai līkločus, slēpties aiz Birkerta vārda, bet nevajag mums vēl vienu kluci. NEVAJAG !!!!!!!!!

  • Pilnīgi un absolūti PIEKRĪTU! Cik ilgi bez jēgas viļāsim šo jautājumu?Atrisinājums-tautas domas referendumā.

  • Alise, manuprāt KLUCIS ir Jūsu rīklē,vēloties pieskaņoties kolonistu (arī Ušakova ), okupantu un “Saskaņas” ( kuru vidū daudz okupācijas laikā nelikumīgi iebraukušo ), ROSIJA, ROSIJA bļāvējiem. Tādēļ šādi cenšaties izdabāt viņu lozungam – OKUPĀCIJA NEBIJA !!! Tādēļ jūsu klucis ir kā dadzis acīs visiem jūsējiem , piedevām ekskomunistiem nepatīk Birkerta k- gs,jo samainīja Sibīrijas kurortus pret brīvo pasauli. Tieši tas manuprār “cērtas acīs”arī Gailei !!! Cita izglītība !!! Manuprāt tieši nevēlamā autora dēļ arī “marinēja”Gaismas pili.

  • Nosodu Krievijas un Vācijas noziegumus pret Latviju Atbildēt

   Tas ir jauki, ka Okupācijas muzejs cērtas acīs Latvijā dzīvojošajiem krievruņu okupantiem! Jauki, ka Okupācijas muzejs atgādina Latvijā dzīvojošajiem latviešiem, citām tautībām un pašiem okupantiem par okupantu un krievijas, kā arī vācijas pastrādātajiem noziegumiem.
   Okupācijas muzejam jābūt labi redzamā vietā. Un Vecrīga tam ir piemērota. Varu iedomāties kā Okupācijas muzejs cērtas acīs krievijas (arī vācijas) delegācijai, kas apmeklē savu zemļaku ušakovu Rīgas Domē un šiem no apspriežu kabineta paveras skats uz vietu, kas atgādina, ka Latvija atbrīvojās no krievijas (un arī vācijas) apkampieniem.
   Okupācijas muzejam ir jārada diskomfortu pirmkārt Latvijā palikušajos okupantos un kolonistos, kā arī postnacistiskās Vācijas un postboļševistiskās Krievijas pārstāvjos, kuru dēļ 1939.gadā tika sadalīta Eiropa un vēlāk sekoja Latvijas okupācija (Latviju okupēja gan vācieši, gan krievi).
   Uzskatu, ka Okupācijas muzejā jāvelta lielāku uzsvaru tam, ka Latviju okupēja arī Vācija (ar dažām bildītēm par Molotova-Ribentropa pakta tēmu ir par maz). Tagad rodas iespaids, ka Latviju okupēja tikai un vienīgi Krievija (bet varbūt politkorektuma vārdā Latvija klusē, ka to 1941.gadā okupēja ES dalībvalsts Vācija?).

   • Pareizi, ka jācērtas acīs, bet salīdzināt abas okupācijas nevar, vācieši aizbrauca – krievi palika !!! Palika un svin 9.maiju – mūsu atkārtotās okupācijas sākuma dienu, Krievijas svētku dienu, kā teica Straujumas k- dze!!!

    • Tas, ka vāciešu okupanti aizbrauca, tas viņu pastrādāto noziegumu nepadara par nebijušu. Vāciešiem ir jāatbild par pastrādāto okupāciju, jo šim noziegumam nav noilguma. Ir divkosīgi pieprasīt kompensāciju no krievijas par veikto okupāciju, bet no vācijas neprasīt. Lai gan abas valstīs piedalījās Latvijas okupēšanā un iznīcināšanā.

     • Ko nu jūs čiepstiet…vācu okupacija ilga vien trīs gadus,un kur tad ir tie vācieši,kuri jums traucē dzīvot Latvijā?Jums vēl ir par maz no tām kompensācijām,ko Vācija ir maksājusi?Kaunieties!

  • Kam vajag un kam ne…Man noteikti vajag! Un Gordons ir viens īsts Latviešu godavīrs, lai kur arī viņš dzīvotu!

   • nē nē – latviešu vīrs viņs nav. Tev būs aplama informācija.
    šis ir ir svešs vīrs.

   • varbūt viņs kaut kur māk meistarīgi radīt iespaidu, ka viņa intereses sakrīt ar latviešu interesēm, tādejādi iegūstot sev auditoriju tālākām darbībām, un varbūt kaut kur viņas ari sakrīt – es nezinu – patiešām beesmu iedziļinājusies jo svešus praviešus neklausos, bet nu latviešu vīrs viņs NEKADA GADIJUMA nav!
    Tas gluži vienkārši ir faktoloģiski aplaims apgalvojums.

  • Pilnībā piekritu, tādam objektam, ko sauc par Ušakovs, “sava vieta” būtu kaut kur Tombovā. Bet viņš šeit jau kuro gadu ālējās, bojā Rīgas seno gaisotni. Un tie okupantu bari nebojā Rīgas gaisotni? Tā kā viss atbilst vēsturiskam momentam. Tad, kad atbilstība pazudīs, varēs padomāt arī par muzeja pārvietošanu, bet tagad viņš ir tieši tur, kur vajag, tā, kā kulaks uz acs.

 13. Cik tad Vešņakovs Jums samaksāja par šo samazgu spaini? Kāda vara nu kuram liekas tā svešā.

  • Jautājums domāts Dinai

  • Vara, kas lemj nodot manai tautai izsenis piederošu teriotriju invazijai no svešas naidīgas nesaderīgas kultūras un manu tautu asimilacijai svešā naigigā agresivā kultūrā pilnīgi noteikti ir sveša vara.
   Vai tad jebkura saprātīga tauta sādi pārvaldītu savu zemi un valsti..:)
   __
   Vai Jūsuprāt piem. Vācijas kursu pašlaik bez šo pašu globālo imperiālistu spiediena nosaka vācieši un viņiem ir vienkārsi apnicis dzīvot?:)

 14. Paldies Frankam Gordonam par labo rakstu! Viņš kā vienmēr labi jūt Latviju.

  • ĻOTI, ĻOTI CIENĪJAMS !!! Lai Dievs dod Gordona k- gam veselību !

  • atliek sarkt un balēt, ja vien neesam troļļi..
   sausmas… paskaidrojiet man kapēc ir jāklausās sveši onkuļi. kas tas par mazvertibas kompleksu.
   Jūs tiesam ticat, ka svesais dos jums godprātīgu padomu, kas ir izdevīgs jums nevis viņam?:)
   cik naivi..

 15. Gribas ar visu kruti kliegt Paldies Frank Gordon!

 16. Vai būvēsim muzejus – pieminekļus arī vācu, poļu, zviedru un Romas režīma okupācijas laikiem? Savādāk tā ass tikai nogrieznis sanāk. Un valsts prezidents Ordeņa pilī kā rezidents.

 17. Brīnišķīgi izskaidrots. Pretinieki nav pat Kangari,bet cilvēki ar šaurām pierēm, kas neizprot lietas būtību.Ambīcijas,mantkārība un stulbums ir tas kas viņus raksturo.

 18. vēl vajadzētu pieminēt pašu dārgāko ušakova tiltu……

 19. Prieks lasīt labi formulētu viedokli un latvisko izpratni. Paldies Gordonam.

  • Paldies arī Bušam, Klintonam, Bušam, Obamam, Klintonei… Un banksteriem paldies. Par mūsu skaisto brīvību un Īriju.

   • neķēzies, Андрис! Atbildēt

    putina vaukšķi Andrjuša – marš, atpakaļ būdā!

   • Nav gan nekas zināms par pieminēto ASV amatpersonu realizēto Latvijas okupāciju un cilvēku deportāciju uz Īriju, bet nevajadzēja piemirst pateikties Staļinam, Brežņevam, Molotovam u.c. par mūsu skaisto “brīvību” un Sibiriju un par Putina pūliņiem atjaunot šo “brīvību’.

  • andrim lielisks komentārs.
   Nevar saprast, kas tas mūsu tautā ir – ta SPARIGA nevelešanās būt neatkarīgiem.
   Pilnigi panika iestājas no domas. Tas pats bij WW2laikā, kur leģions guva lielāku atbalstu kā kuriliesu kustība. BET Hitlers neparedzēja neatkarīgu Latvijas valsti. Bet štrunts – galvenais ka atrodam kādus kam ziedoties.
   Tas pats 1940.g. Tas pats vērojams tagad. HRONISKI. Tiešām drosmīgie neatkarīgie no cilts ir izkauti savā vairuma. Bet ta ari ir – viņus jau pirmos visas varas vāca nost.

   • Dina, vai Jūs gribat teikt ka Staļins deva Latvijai brīvību, ko Hitlers nesolīja? Latvijai līdz patiesai brīvībai pat tagad ir ļoti tālu ! Manuprāt Jūs ar andri arī paši esat okupācijas sekas.

   • Gribu teikt to, ka psrs un E.S. ir vieni organizatori un viena sakne.
    Rociet dzilak – neļaujieties apreibināties no virspusējigiem atšķirīgiem dekõriem.
    Ir smieklīgi tik azartiskiem paleciņiem lekt līdzi svešiniekiem.
    tiešam izskatās komiski, ja vien tā nebūtu mana tauta un nenāktu kauns un raudiens par šo nespēju saskatīt savas intereses nodalitas no visu citu tautu interesēm
    Un pilnīgi izkauta egocentriski pasauli redzoša stipra neatkarigā tautas slāņa.

 20. Okupācijas muzeja piebūve ir no globalistu varas politidioloģizeta un arhietktoniski atbaidoss būru kulta turpinajums. Sava loma tur noteikti ir arī pasūknēt valsts ekonomiku.
  Gaisapils ir vēl viens atbaidošas arhitektūras – pat prieks būru un kluču laimeta – un valsts ekonomikas izsūknēšanas piemērs. Pie tam tas vispār padziļināja ekonomisko krīzi pašā tās sākumā, kad jau sen ar gaisapilīm bij jaapstājas.
  ___
  Un vēl viena interesanta detaļa, ko cilvēki neaptver – PSRS un E.S. ir viena un tā pati sakne un organizatori. Vienkārši iepriekšējais mēģinājums sagrābt varu visā pasaulē izgāzās. Tagad pārmetas uz otru pusi šie un nak no otras.

  • Uz šī fona patiešām smiekligi izskatās tā tumša pagātne un gaiša nākotne. Ja tam visam ir vieni organizatori.
   Neapzinātās tautas mānīšana un ņirgšana, kā izdodas apmānīt.
   Fināla vēl viens monolitklucis uz mūsu Rīgas vaiga. Ja katra jauna sveša vara šeit liks savus klučus un taisīs Vecpilsētas sirdī savas ” gaišās nākotnes”.., drīz Vecrīga sāks izskatīties pēc dažadu svešo varu gaišo nākotņu kolekcijas.
   Pielīdzināt šos būrus Brīvības piemineklim ir zaimošana.

  • Rīgas stilā nekāda latviskuma nav un nekad nav bijis. Nav ko bēdāt par pazaudēto nevainību. Šodien nekādi līdzekļi, kas stiprina mūsu valsti nav vējā mesti. Gaismas pils nav tikai būda un kaut lai internets šodien bibliotēkai daudzās lietās ir priekšā bet viņš var baroties tikai no bibliotēkas un to kas tur ir apkopots. Bet jā tev bibliotēka, kā tajā anekdotē, tikai tā vieta kur pačurāt, tad rakst tālāk.

  • Malacis, Dina. Pareizi raksti.

   Nav noliedzams, ka Brīvības piemineklis ir tautas apmaksāts. Arī šodienas Latvijas valdība ir tautas apmaksāta, tikai nez kādēļ kalpo citiem. Iesaku padomāt, cik ļoti latvisks ir Brīvības piemineklis kā akmens veidojums un forma. Tas tikpat ir londonisks, vašingtonisks, ēģiptisks… vai vienkārši masonisks. Gordonam tā ir bērnība, bet vai kā piedzis cilvēks viņš kaut ko nenoklusē? Varbūt tādēļ Muhinai nebija liela problēma to nosargāt?

  • Taisni brīnums, kādam vientiesim jābūt lai salīdzinātu PSRS ar ES! un ne jau PSRS vainīga pie tā kas ir bijis, bet komunisti un krievu impēriskā domāšana. Te burtiski nekas nav salīdzināms pat vienpartijiskumanav, čkas arī nav. Dabīgi, ka par savu vietu ES Latvijai būs jācīnās un neviss tur ir ideāls bet darbojās tikai ekonomiskie mehanismi, lai gan šķībi. Kas attiecās uz brīvību, situācija ir līdzīga jebkurai cilvēku darbībai, proti, tiko tu esi izvēlējies vienu ceļu – uzreiz visī pārejie ceļi tev ir liegti – brivība samazinājusies; iegājis pa vienām durvīm – parejās vairs nav pieejamas. Tā kā nav ko kladzināt par pazaudēto nevainību, labāk dzemdē kaut ko, padomā kādu ieguldījumu tu vari dot, izņēmot laika tērēšanu pie taustiņu spaidīšanas.

   • Tieši tā! Marksismam un E.U. izveidošanas un Eiropas musulmanizacijas ideoloģijām ir vienas saknes.
    Vienai ideoloģiskais pamattraktāts ir Makrsa ” Kapitals”, otram Kalergi ” Practisher idealismus”.
    Viens etnocidu attaisnošanai izmanto multikulturalisma, otrs – padomju internacionalisma ideoloģiju.
    Abi ir asiņaini eksperimenti kā realizēt vispasaules imperiālismu.
    __
    Pirmais izgāzas ar blīksķi, nu tiek mēģināts piegājiens ņr 2 tikai – no otras puses pielavoties.

    • Padomā vēl bišķi un sapratīsi, ka runā aplamības. Pie ES dibināšanas nekādu runu par islamizāciju un multikulturismu nav bijis. Ar to uzbāžās paši arābu musuļmāņi un varbūt bišķi ASV “demokrāti”. Bet Eiropa nevar no savas vainas kompleksa atteikties. Viņai beidzot jāsaprot, ka nevienam neko viņa nav parādā. Merkele jau sen ir pateikusi, ka multikulturalisms ir bijusi kļūda.

     • Tad pamakle info par tādu autoru Kalergi, kurš tiek uzskatīts par E.S. idejisko tēvu un cik saprotu ir ari e.s. karoga idejas autors. Ja lasi angliski vai vāciski..
      Jau 20.gs. sāk. viņs pēc banķieru klanu pasutījuma sarakstija traktatu, kurā paredzēja Eiropā izveidot lielvalsti un likvidēt tautas, aizstājot tās ar rasu sajaukumu, kurš panakams ar masu imigracijas palīdzību no azijas un afrikas. Mums, protams, par to vienkārsi nesaka. Neafišē. jo, protams, tad neviens nebūtu iestājies.

     • Cik man ir zināms, tad tas Kalergi ierosinājis apvienotās Eiropas valsts karogu uz kurā bijusi kristīga simbolika.

     • kristietība jau ari pati par sevi ir viens nejauks Tuvās azijas ievazājums Eiropā.
      pirma Tuvās āzijas smaka.
      kas pēc būtības ir spec.dizainēta pakļaujamajam tautām upuru ideoloģija.
      __
      Mums jau Eiropiešiem bij savs pasaules skatijums balstīts uz harmoniju ar Dabu. Un daži vēl aizvien pie tā turas un svešo atgrūž.

 21. Kā parasti, no F. Gordona runā veselais saprāts. Gribu tikai piebilst, ka visi šīs trijotnes objekti ir ar valstisku nozīmi. Kautkādu šķēršļu likšana — no ušakoviešu, maskaviešu vai citu puses — Okupācijas muzeja izveidei ir pilnīgi nepieņemama. Ja nepieciešams, valdībai ir jāsaņem dūša un jāparāda, kurš šai zemē ir saimnieks.

  • Viss pareizi, bet vai mums ir valdība?!? Manuprāt patreiz tikai kultūras un ekonomikas ministres !!! No 1996. gada paslēpta un neiztenota ir OKUPĀCIJAS DEKLARĀCIJA !!! Tur tas suns aprakts !!!

 22. Okupantu stabu jānojauc! Atbildēt

  Brīvības piemineklis – Okupācijas muzejs (Strēlnieku laukumā un nekur citur) – Gaismas pils….. – Okupantu stabs Pārdaugavā.
  Man sanāk 4 objekti uz vienas ass.

Draugiem Facebook Twitter Google+