Mobilā versija
+17.5°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
27. maijs, 2015
Drukāt

Frāzes ar divdomīgu nozīmi – ko no tā patiesībā sadzird bērns (1)

1. Tikai viena frāze var celt un gremdēt

1no7
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

Sarunās ar bērniem mēs ne vienmēr aizdomājamies, kā viņi uztver mūsu vārdus un frāzes.

“Bērns ir patstāvīga dvēsele un viņš nācis piedzīvot savu pieredzi, vecāku uzdevums ir veidot vajadzīgos apstākļus un brīvību pieredzes gūšanai” (Anatolijs Nekrasovs).

Grūti iedomāties, bet mūsu vārdiem un domām ir maģisks spēks. Tikai viena frāze var atņemt jēgu dzīvot, nogalināt cerību, bet varbūt – sniegt pārliecību, sasmīdināt, nomierināt, palīdzēt rast ticību un mīlestību.

Bērnībā programmējošās frāzes atvase viegli uzsūc, jo bērnam kontrole pār apziņu ir mazāka nekā pieaugušajiem. Jebkurus neuzmanīgus vārdus bērns uzņem burtiski. Vecāki, bieži vien paši to neapzinoties, saka bērniem vārdus ar slēpto uzstādījumu, taču tas ne vienmēr nāk bērnam par labu. Protams, tas notiek neapzināti, mēs cenšamies palīdzēt, bet izmantojam neatbilstošus vārdus.

Apskatīsim bieži izmantotas frāzes un palūkosimies uz tām bērna acīm.

  1. Tikai viena frāze var celt un gremdēt
  2. Bīstamība
  3. Neraudi!
  4. Salīdzināšana
  5. Neesi skopulis
  6. Es tev palīdzēšu
  7. Mierinājums

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Očeņ daže austrumslāvisks teksts sanācis. Google Translate slikts, iespersim viņam.

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+