×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

Frāzes, kas bērnus palīdzēs izaudzināt par neveiksminiekiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Bērni daudz jūtīgāk uztver teikto, nekā mēs, pieaugušie. Dažreiz vienreiz nepareizi pateikta frāze bērna dvēselē var ne tikai “iesēt” šaubas, rūgtumu un aizvainojumu, bet tās dēļ bērns pat var zaudēt ticību sev. Tas savukārt nozīmē – vistaisnāko ceļu, lai izaugtu par neveiksminieku.

Portāls Parents.ru apkopojis psihologu ieteikumus, no kādām frāzēm, audzinot bērnus, vajadzētu iespējami izvairīties, lai turpmākajā dzīvē atvasēm nebūtu jānēsā neveiksminieka zīmogs.

Tavā vecumā es to jau pratu izdarīt

Lieliski, ja tu bērnam pastāstīsi par sevi bērnībā. Īpaši, ja ne tikai lielīsies ar savām labajām atzīmēm un citiem sasniegumiem, bet dalīsies arī pieredzē. Nav vērts akcentēt tavas īpašās spējas, uzsverot, ka tev, mazam esot, labāk padevās, piemēram, lasīšana un tu ātrāk iemācījies peldēt. Tu un tavs bērns neesat sāncenši. Viņš saprot, ka esi stiprāks un daudz vairāk proti, jo esi pieaugušais, viņš vēlas mācīties, līdzināties tev, lai kļūtu “kā mamma” vai “kā tētis”. Ja reiz esi stiprāks, gudrāks, vienmēr bijis spējīgāks, pat tad, kad nebiji pieaugušais, bērns var pazaudēt cerību ar laiku panākt tevi un tavus sasniegumus. Pastāsti bērnam, tieši kā sasniedzi panākumus, ar kādām grūtībām saskāries, kādas rakstura īpašības tev bija nepieciešamas. Tas jūs abus ļoti tuvinās, un bērnā “augs” lepnums par tevi un ticība saviem spēkiem.

Pārfrāzējot: “Zini, es arī daudz kritu, kad mācījos slidot. Pat domāju, ka to nekad neiemācīšos. Taču man tā gribējās spēlēt hokeju, un es nolēmu trenēties katru dienu. Es pat spilvenu biju piesējis sev pie vēdera, zem virsjakas. Pēc pāris nedēļām jau vairs nekritu. Un tev arī izdosies! Mēs vēl kopā ripu patrenkāsim pa ledu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+