×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

“Freedom House”: Latvijā trešais augstākais demokrātijas līmenis starp bijušajām komunistiskajām valstīm (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvija ierindojas trešajā vietā pēc demokrātijas līmeņa starp bijušajām komunistiskajām valstīm, liecina ASV nevalstiskās organizācijas “Freedom House” ikgadējais ziņojums par demokrātisko attīstību Eirāzijā.

Starp ziņojumā apskatītajām 29 valstīm Latvija ierindojas trešajā vietā pēc vispārējā demokrātijas līmeņa aiz Slovēnijas un Igaunijas. Salīdzinājumā ar pagājušā gada novērtējumu demokrātijas pakāpe Latvijā kopumā nav ne pasliktinājusies, ne arī pieaugusi.

Eirāzija turpina attālināties no demokrātiskās pasaules, un četri no pieciem cilvēkiem 29 bijušajās komunistiskajās valstīs dzīvo autoritārā režīmā, teikts “Freedom House” ikgadējā ziņojumā.

Kad organizācija pirms 20 gadiem publicēja pirmo ziņojumu “Pārejas nācijas”, autoritārs režīms pastāvēja tikai trīs valstīs – Baltkrievijā, Turkmenistānā un Uzbekistānā. Taču šā gada ziņojumā par autoritāriem režīmiem atzītas desmit valstis, sešas par pārejas režīmiem, bet 13 par demokrātiskām valstīm.

Lielākais dzinējspēks demokrātijas līmeņa kritumam reģionā aizvadītos 15 gadus bijusi Krievija, teikts “Freedom House” ziņojumā.

Krievija aizvadītajā gadā piedzīvojusi lielāko reitinga kritumu desmitgadē, Kremlim izvēršot agresiju pret Ukrainu, kā arī represijas pret citādi domājošajiem savā valstī, vēršoties pret neatkarīgajiem medijiem, interneta resursiem, opozīcijas un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Savukārt Ukrainas novērtējums pēc Viktora Janukoviča korumpētās prezidentūras sabrukuma un noorganizētām divām godīgām vēlēšanām paaugstināts četrās pozīcijās.

Starp ziņojumā apskatītajām 29 valstīm Latvijai piešķirts otrs augstākais mediju neatkarības līmenis. Pirmajā vietā ierindojas Igaunija, bet Lietuva atrodas trešajā vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja pie mums pensionētiem arodslimniekiem ir liegta ārstēšana,dzīves līmenis kā okupācijas laikā-bezmaksas medicīna un izglītība,saeimas drošības komisijas priekšniece mēdoties iet veco ļaužu mītiņu,slimu,vecu antikomunistu sakropļotu tur cietumā,tad par to kas notiek mazāk demokrātiskās valstīs grūti pat iedomāties.

  2. Burvīgi caur mākoņiem Atbildēt

    Ko gan vēl var vēlēties?

  3. Kas sunim asti cels, ja pats necels?

  4. Latvijas Zaļo kustībai un Rīgas Domei ! Atbildēt

    Rakstu šeit tāpēc , ka tikai tā var pievērst uzmanību notiekošām lietām !
    Rīgā , Krasta ielā 99 A būvvalde nolēmusi veikt biroja ēku kompleksa celtniecības darbus . Šajā teritorijā paredzēts izcirst ap 40 zaļojošu koku . Publiska apspriešana par teritorijā esošo koku nociršanu , kas vienmēr formāli tiek rīkota vismaz mēnesi pirms šo pasākumu veikšanas , šinī gadījumā beidzas jau 2015 gada 24 augustā , bet paziņojums par šo koku ciršanu tika uzlikts tikai pāris dienu atpakaļ ! Vismaz līdz šodienai tāda ziņojumu plakāta tur nebija . Tagad šis plakāts ir uzlikts , bet cilvēki nemaz nav bijuši informēti , ka notiks šādas darbības un tāpēc jau arī nekur nav izteikuši savus priekšlikumus . Vispār šādus projektus ir jāsaskaņo ar Zaļās partijas un Rīgas Domes departamentu , pirms izcirst Rīgas teritorijā faktiski nelielu mežu . Dzīvojamā rajona iedzīvotājiem jau tāpat neviens nejautās un viņu viedokļus vērā neņems , jo šāda novēlota paziņojuma uzlikšana jau vien par to liecina . Būvēt vajag un par to nav šaubu , bet vai jābūvē tā , ka viss , kas zaļo jānocērt ?! Var taču būvēt un kokus saglabāt , lai ēkas atrastos zaļojošu koku apkārtnē , nevis tuksnesī !

Draugiem Facebook Twitter Google+