Sports
Hokejs

Freibergs: Rīgā bija spriedze sezonas garumā, Zlīnā vienkārši izbaudām hokeju1

foto: Roman Turovsky/ HC Zlin

Latviešu aizsargs Ralfs Freibergs šajā sezonā Čehijas augstākās līgas vienībā Zlīnas “Aukro Berani” izbaudījis hokeja spēlēšanu un kopumā laukumā juties atraisītāks nekā iepriekš, sacīja spēlētājs.

Pašlaik 26 gadus vecais Freibergs šobrīd atrodas Latvijas izlasē, kur cenšas izkarot vietu dalībai pasaules čempionātā. Šo sezonu kopā ar citu latvieti Robertu Bukartu viņš pavadīja “Aukro Berani” rindās, gaitas klubā noslēdzot ar neveiksmi Čehijas čempionāta izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā.

2016./17.gada sezonā Freibergs spēlēja Latvijas klubā Rīgas “Dinamo”, kas vasarā nolēma ar aizsargu sadarbību neturpināt.

“Mums ir labas attiecības. Sapratu, ka ar mani nākamajai sezonai nerēķinās, kad manu krekla numuru piešķīra citam spēlētājam. Paldies klubam, ka starpsezonā deva iespēju patrenēties kopā ar viņiem. Nometnē Valmierā ieguvu ļoti daudz. Pateicoties Rīgas “Dinamo”, uz Čehiju varēju aizbraukt labā formā.”

“Rīgas “Dinamo” komandā spriedze ir visas sezonas garumā. Kad zaudē vairākas spēles pēc kārtas, ir padziļināta analīze un pret tevi attiecas skarbāk. Visi grib uzvarēt, uzliekot papildus slogu. Čehijā savukārt izturas saprotošāk. Ja ir sliktāka spēle, neko daudz tev nepārmet. Izbaudīju hokeju un jutos atraisītāks. Tomēr tas ir atkarīgs no katra spēlētāja – vienam vajag, lai viņu samīļo, bet otram nepieciešamam stingrāka roka. Es esmu pirmais variants,” atklāja Freibergs.

Latvijas izlases aizsargs sacīja, ka šajā sezonā viņam Zlīnas kluba galvenais treneris Roberts Svoboda ļāvis spēlēt. “Protams, bija kļūdas. Spēlētājs jau arī to saprot. Tā arī šogad bija – nekādas panikas un viss bija kārtībā.”

Freibergs šosezon Zlīnā izpelnījās lielu treneru uzticību, būdams viens no komandas vadošajiem aizsargiem.
“Pēc garās sezonas vajadzēja paņemt pauzi. Fizisko kondīciju man parasti atgūt ir grūti, bet līdz pasaules čempionātam ir atlicis viens mēnesis, kas ir ideāls laika posms. Cerams, tikšu sastāvā un būšu gatavs gatavs turnīram,” žurnālistiem pēc treniņa sacīja Freibergs, kuram pauze pēc sezonas Čehijā bijusi pusotras nedēļas garumā. “Sezona bija gara. Lai arī pusotra nedēļa nebija ilgs laiks, man ar to bija pietiekami. Tagad acīs ir dzirkstelīte – treniņos gribas strādāt un nogurumu nejūtu.”

Janvārī 26 gadus vecais Freibergs vēl uz diviem gadiem pagarināja līgumu ar Zlīnas komandu, bet par aizvadīto sezonu viņš ir apmierināts.

“Tur jūtos kā mājās. Paldies Robertam Bukartam, jo man bija vieglāk iejusties gan pilsētā, gan komandā. Patīkami, ka kāds latvietis jau ir uz vietas un visu parāda. Redzēsim, vai nākamajā sezonā Zlīnā būšu vienīgais Latvijas hokejists. Varbūt būs kāds cits, kam jau es varēšu palīdzēt,” izteicās Freibergs.

Man bija izdevusies sezona. Gribējās vairāk pacīnīties izslēgšanas turnīrā, bet bija drausmīgs nogurums. Neizlaidu nevienu spēli. Nekad iepriekš dzīvē nebija bijis tāds nogurums,” atzina Freibergs.

Saistītie raksti

Freibergs šajā sezonā regulārajā čempionātā 52 spēlēs izcēlās ar trim vārtiem un 23 piespēlēm, kamēr četros izslēgšanas turnīra mačos veica četras rezultatīvas piespēles.

“Pagājušajā vasarā, braucot uz Zlīnu, riskēju, jo man sākumā bija pārbaudes laika līgums un vajadzēja sevi pierādīt. Risks attaisnojās. Pēc iepriekšējā pasaules čempionāta paņēmu tikai trīs brīvas dienas, bet pēc tam mērķtiecīgi strādāju, jo zināju, ka latvietim Eiropā ir grūti atrast klubu. Aizbraucot pārbaudīties uz Čehiju, biju labākajā sportiskajā formā,” atminējās Freibergs.

LA.lv