Freimanis: Francūži izmantoja visas mūsu kļūdas 0

Francijas basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē izmantoja pilnīgi visas Latvijas valstsvienības kļūdas, uzskata Latvijas izlases uzbrucējs Rolands Freimanis.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Es mazliet samulstu, kāpēc rentgens rokai, bet man jāizģērbjas!” Sieviete dalās pieredzes stāstā par radiologa apmeklējumu 17

Kā zināms, Latvija otrdien sekmīgi nospēlēja vien pirmās 17 minūtes un ar 70:84 (25:21, 13:19, 7:16, 25:28) piekāpās Francijai.

“Neesam nokāruši galvas, bet bēdīgi, ka viņi mūs sodīja par pilnīgi visām kļūdām. Tas parāda cik Francija ir augsta līmeņa komanda,” pēc dueļa žurnālistiem stāstīja Freimanis. “Viņi otrajā puslaikā spēlēja tāpat un neko nebija mainījuši, bet mēs sākām par daudz domāt – vajadzēja ātrāk uzbrukt. Cīnījāmies, bet kļūdas maksāja ļoti dārgi.”

Pēc oficiālajiem datiem šajā mačā nav sasniegts Eiropas basketbola spēļu apmeklētības rekords, to vērojot 22 076 līdzjutējiem, bet Freimanis uzskata, ka apkārt valdījušā atmosfēra Latvijas izlasi nav ietekmējusi.

“Atmosfēra neietekmēja, jo maču iesākām ļoti labi. Kad Tonijs Pārkers iemeta deviņus punktus pēc kārtas, viņš kā līderis uzņēmās iniciatīvu un pavilka līdzi pārējo komandu,” secināja Freimanis.

Kā zināms, sestdien Francijas izlases astotdaļfināla spēli ar Turciju Lillē apmeklēja 26 135 skatītāji, kas ir jauns visu laiku labākais rezultāts. Iepriekšējais rekords bija sasniegts 2014.gada 26.martā, kad Belgradā vietējā “Crvena Zvezda” komanda Eiropas kausa ceturtdaļfināla mačā uzņēma Ukrainas vienību Kijevas “Budiveļņik” 24 232 skatītāju klātbūtnē. Toreiz “Budiveļņik” komandu trenēja Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, bet tās sastāvā bija Jānis Strēlnieks.

Ceturtdien plkst.17 pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija sacentīsies ar Grieķiju. Šīs spēles uzvarētājiem turnīrs būs noslēdzies, bet zaudētāji piektdien spēlē par septīto vietu sadalīs pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu bija sasniegusi otro reizi kopš neatkarības atgūšanas – 2001.gadā ar 78:114 tika kapitulēts Dienvidslāvijai.