×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Frensisa Goijas nostaļģijas stunda

frensiss_goija_1

9. martā Rīgā atkārtoti uzstāsies pasaulē pazīstamais beļģu ģitārists Frensiss Goija. Koncertā Rīgas Kongresu namā izcilais mūziķis iepazīstinās ar savu jauno programmu “Woman in love”.

 

Latvijā jau divkārt koncertējušais Frensiss Goija (2007. un 2009. gadā), īstajā vārdā Frensiss Veiers (1946), dzimis Beļģijā mūziķu ģimenē. Pirmo ģitāru viņam uzdāvināja tikai pusaudža gados – 13 gadu vecumā, tomēr jaunais cilvēks kļuva par cītīgu autodidaktu un jau 16 gados nodibināja savu pirmo rokgrupu – kopā ar brāli un dažiem draugiem.

Profesionālu mūziķa karjeru Frensiss sāka 1970. gadā, kad mūziķis iesaistījās soulmūzikas grupā un kopā ar to devās turnejā pa Eiropu un Āfriku. Pēc Londonā ierakstīta albuma viņš kļūst par starptautiski atzītu skatuves personību – starp viņiem arī pazīstamais dziedonis Demiss Russ, Berijs Vaits, grupa 
”Three Degree” – studijas ģitāristu un dziesmu aranžētāju.

1975. ģitārists Veiers pārtop par solomākslinieku Frensisu Goiju. Iemesls – līdz ar singla “Nostalgia” iznākšanu (tēva komponētu un dēla Frensisa aranžētu) viņa dzīve mainās līdz nepazīšanai. Sākotnēji pieteikta kā kompozīcija tēva piemiņai, “Notalgia” taisnā ceļā paceļas topu virsotnēs, Beļģijā tā ieņem pirmo vietu, bet Vācijā, Holandē, Norvēģijā un Brazīlijā tā gūst ievērojamus panākumus. Somijā tiek pārdotas 600 000 singla kopijas – nebijis gadījums valstī, kur mīt vien četri miljoni iedzīvotāju. Dziesmai viens aiz otra sekoja zelta un platīna diski. Goija laidis klajā 50 albumus, kas pārdoti vairāk nekā 20 miljonos eksemplāru visā pasaulē.

Astoņdesmito sākumā Goija kļūst par pirmo ārvalstu ģitāristu, kas veic ierakstu kopā ar Maskavas Lielo orķestri. Goija tiek uzskatīts par mūziķi, kam neviens stils nav par grūtu. Piemēram, deviņdesmito sākumā viņš nodibina duetu ar kolorīto Bolīvijas dziedātāju Karminu Kabreru – kopā ieskaņoti trīs albumi latīņamerikāņu ritmos. Par pēdējo no tiem viņam piešķirta prestižā “Flāmu palma” (“Dutch Palm”). Goija pievēršas arī šovu organizēšanai un producēšanai, bet 1994. gadā nodibina duetu ar flāmu mūziķi Pēteri Vīkersu. Viņi spēlē veselu mūzikas kokteili no bosanovas līdz romantiskam blūzam un austrumu ritmiem, savāc jaunu mūziķu grupu un dodas turnejā par Nīderlandi.

Plašu rezonansi gūst arī Goijas duets ar pasaulslaveno pianistu Ričardu Klaidermanu, ar kuru kopā ieskaņots albums “Together” (“Kopā”) un pavadīta veiksmīga pasaules turneja. Kopš 2005. gada Goija aktīvi pievērsies labdarībai, sniedzot vairākus koncertus Kambodžas bērnu nabadzības novēršanai.

 

UZZIŅA

Biļetes visās “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

Cena Ls 15 – 25
Koncerta sākums plkst. 19.00.

Bezmaksas ieeja līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+