×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Frizūra, kura gāž no kājām: pasaules TOP 10 frizieris strādās Latvijā (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kristaps Slakters-Zvejsalnieks ar sievu Alisi Zvejsalnieci-Slakteri pēc teju desmit Īrijā aizvadītiem gadiem atgriezušies Latvijā un atvēruši nelielu, gaumīgu skaistumkopšanas salonu Mārupē ar nosaukumu “House of Hair”, kura oficiālā atklāšana notika pavisam nesen – 27. septembrī. Nu mums, Latvijas iedzīvotājiem, ir iespēja tikt pie pasaules līmeņa matu meistara radīta matu sakārtojuma, kas gāž no kājām nevis tiešā, bet pārnestā nozīmē, ļaujoties košajam rudenim un allaž mainīties alkstošajai iekšējai balsij.

Kad 2006. gadā Kristaps saņēma uzaicinājumu strādāt par frizieri latviešiem piederošā frizētavā nelielā Īrijas pilsētā, viņš ar sievu Alisi Zvejsalnieci enerģijas pilns aizbrauca no Latvijas, lai apgūtu angļu valodu un iegūtu pieredzi. Vēl pēc diviem gadiem viņi jau atvēra paši savu salonu Limerikā ar nosaukumu “Hot Scissors”.

Salona atpazīstamības celšanai kopš 2010. gada viņi ar sāka piedalīties Īrijas, Eiropas un pasaules frizieru čempionātos. Pērn pēc uzvaras Īrijas un Anglijas frizieru asociācijas čempionātā kategorijā “senioru fantāzija”, federācija izvirzīja viņu pārstāvēt Īriju Eiropas čempionātā, kas norisinājās Parīzē. Konkursā Kristaps ieguva 5. vietu, iekļūstot TOP 10 labāko frizieru sastāvā un saņemot sudraba diplomu.

Ik gadu kādā no Eiropas valstīm norisinās OMC Eiropas čempionāts friziermākslā. OMC ir lielākā profesionālo frizieru organizācija, kurā ietilpst vairāk kā divi miljoni biedri no 50 valstīm. Katru otro gadu OMC rīko pasaules čempionātu, lai noskaidrotu pasaules labākos frizierus. Šis konkurss ir pārbaudījums ne tikai frizieru, bet arī modeles izturībai. Iespaidīgo matu sakārtojumu dēļ modeles nereti krīt, ģībst un no čempionāta atgriežas ar puniem pierē tulznām no augstpapēžu kurpēm utt.

Tālāk ceļš veda uz OMC pasaules čempionātu Korejā, kur Kristaps ieguva 6. vietu un saņēma zelta diplomu, kas paver iespēju viņam strādāt arī kā trenerim, vērtēt citus un veidot nu jau Latvijas profesionāļu komandu dalībai pasaules mēroga konkursos. Tāds ir arī darbīgā pāra lielākais sapnis šobrīd – spēt apvienot labākos Latvijas meistarus, lai pasaulē nestu Latvijas vārdu.

Nokļūt starp labākajiem frizieriem nav viegli. Ne tikai jāpierāda sevi reģionālajā atlasē, bet jāspēj dalība konkursā segt arī finansiāli, tāpēc liela loma šajos čempionātos ir arī sponsoriem. Šogad starp tiesnešiem, kas vērtēja Ziemeļīrijas labāko frizieru darbu, atrodams arī latvieša Kristapa Slaktera Zvejsalnieka vārds, kurš atzīst, ka žūrijas darbs nav viegls, jo konkurence ir liela un matu sakārtojumi, īpaši fantasy kategorijā, ir ļoti interesanti.

Baltijas valstu iedzīvotāju matu kopšanas paradumi un gaume ļoti atšķiras no tā, kas piedzīvots Īrijā. “Pie mums šeit, Latvijā, vairāk staigā dabīgiem matiem, meitenes ar garām astēm, kas ir pretstats tam, kas ir populāri Īrijā”, secina Kristaps. “Īrijā populāri ir visi ģeometriskie, īsie un vidēji garie griezumi, kas ir katru mēnesi jāatjauno, tostarp ne tikai jauniešu, bet arī pensionāru vidū”, secina Kristaps. “Studenti tur divreiz, pat trīsreiz mēnesī var atļauties iestilot ar kaut ko jaunu, atjaunot krāsojumu”, teic Kristaps, secinot, ka lielākā daļa mūsu studenti šobrīd iztiekot tikai ar garuma kontrolēšanu. Varētu domāt, ka tās ir sekas finansu nepietiekamībai, tomēr Kristaps iebilst, ka sava ietekme šai tendencei ir arī kopējā stila izjūta: “Lielbritānijā kopumā ļoti cieņā ir viss mākslīgais – mākslīgie mati, mākslīgais iedegums, meitenēm make-up, kas izskatās kā maska, piespraužami mati ar klipšiem”. “Īrijā mums pat bija noliktava parūkām, kur tās tiek jau iepriekš saveidotas un gaida savu iipasnieci ,un mazgātas pēc tam, kad klients tās pēc ballēšanās atgriezis atpakaļ salonā”, viņš piebilst.

Latvijā šoruden joprojām modē dabisks apjoms, kontrolēti nekārtīgs matu sakārtojums un kā meistars smej, ka, frizieriem par nepatiku, modē šoruden ir arī ataugušas matu saknes.(protams stilista darbs ir likt tev izskatīties nevainojami arī ar ataugušām saknēm! Vai citos gadījumos, lai izveidotu tēlu, matu saknes pat tiek piekrāsotas ar tumšāku krāsu).

Par jauno salonu vairāk – 17.oktobra “Latvijas Avīzē”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Žēl viņu,Mārupē???Liela nauda ieguldīta,cilvēki nenovērtēs!Vienalga visiem tiesnesi ne tiesnesis,ja būs jāmaksā vairāk par 40 eiro..čuššš!

  2. Hmmm.. Kāpēc atgriežas LV?

  3. nu nezinu nezinu

Draugiem Facebook Twitter Google+