×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Frizūras ar pieaudzētiem matiem tapušas jau senajā Ēģiptē

Foto: Jolanda Bosa un Lonneke BeukenholdaFoto: Jolanda Bosa un Lonneke Beukenholda

Matu pieaudzēšana izmantota jau senajā Ēģiptē pirms vairāk nekā 3000 gadiem, raksta portāls livescience, atsaucoties uz Amarnas pilsētā veiktiem arheoloģiskajiem izrakumiem.

Amarnas projekta vadītāja, nīderlandiešu arheoloģe Jolanda Bosa žurnālā ” Journal of Egyptian Archaeology” raksta, ka izrakumos izpētīti vairāk nekā simt skeleti, un ievērojamam skaitam no tiem atklātas sarežģītas frizūras, kas veidotas no pieaudzētiem matiem.

Starp apbedītajiem īpaši izcēlies kādas sievietes galvaskauss – pie tā saglabājusies ļoti sarežģīta frizūra, kuras veidošanā izmantotas vismaz 70 “pieaudzētas” matu šķipsnas.

Amarnu kā jauno savas valsts galvaspilsētu ap 1350. gadu pirms mūsu ēras uzcēla tābrīža faraons Akhenatens. Viņš arī vēlējās pievērst savus padotos jaunai reliģijai, kuras centrā būtu saules disks Atons. Iespējams, tieši reliģiskais aspekts bija par iemeslu tam, kādēļ Amarna pēc faraona nāves tika pamesta.

Patlaban arheologi pēta visus Amarnas dzīves aspektus, toskait tās iemītnieku iecienītākos matu griezumus. Frizūras atklājušas arī pilsētnieku daudzveidīgo rasu un nacionālo sastāvu, jo mati, kas saglabājušies pie galvaskausiem, ir no ļoti izteikti melniem un sprogainiem līdz vidēji brūniem un gludiem.

Iecienītākās frizūras bijušas īsas – aptuveni 20 cm garas – bizes. Tāpat vairākkārt atklāts, ka mati tikuši krāsoti – “jādomā, tā paša iemesla dēļ, kādēļ matus krāso mūsu dienās, proti, lai slēptu sirmumu,” piebilst Jolanta Bosa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+