×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Frontes abās pusēs (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Edgars Pastars

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola vakar pauda neizpratni, ka valdības sēdē AS “Latvijas gāze” (“LG”) intereses pārstāvēja bijušais Saeimas Juridiskā biroja eks­perts Edgars Pastars.

Pastars kā zvērinātu advokātu biroja “Cobalt” pārstāvis valdības sēdē pārstāvēja “LG”, kad valdība skatīja ekonomikas ministres iesniegtos dabasgāzes piegādes un lietošanas noteikumus. Viņš aicināja valdību pagaidām neskatīt šo jautājumu, kamēr nav stājušies spēkā patlaban Saeimā skatītie grozījumi Enerģētikas likumā.

Reizniece-Ozola nepie­krita šim viedoklim un pauda neizpratni, ka bijušais valsts iestādes darbinieks nu pārstāv “LG”. Arī Straujuma atzina, ka situācija ir netipiska. Pēc viņas domām, nav labi cilvēkam vienu dienu pārstāvēt valsti, bet nākamajā dienā tiesāties pret valsti kāda uzņēmuma interesēs.

Izrādās, ka E. Pastars paralēli juridisko pakalpojumu sniegšanai “LG” tos nodrošina arī Valsts kontrolei (VK). Kā skaidroja VK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milz­arāja, Pastars iestādē ir nepilna laika padomnieks juridiskajos jautājumos. Līdz šim Valsts kontrole nebija informēta par Pastara pienākumiem “LG” interešu pārstāvībā.

Jāpiebilst, ka Ministru kabinets vakar atlika lemšanu par grozījumiem likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kuros paredzēts iekļaut liegumu bijušajām valsts amatpersonām noteiktu laiku pāriet “pretējā pusē”. Straujuma ir pārliecināta, ka ierobežojumiem ir jābūt, jo nav normāla situācija, ka cilvēks, kas darbojies valsts pārvaldē, teju nākamajā dienā “pāriet pretējā pusē”. Viens no spilgtākajiem gadījumiem ir bijušās Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes kādreizējais palīgs Ivars Mēkons, kurš pēc amata pamešanas sāka darboties kompānijā, kas iesaistījās tiesvedībā pret valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai tad pāriet strādāt LG uz pilnu laiku. Trūkst vārdu, kādi nodevēji, par maizes kumosu nodos jebkuru

  2. Tās ir tiešās sekas Civildienesta iznīdēšanai no politiķu puses. Kamēr valsts ierēdņi tiks izmantoti par pirmsvēlēšanu kājslauķi politiķiem un žurnālistiem un Civildienests nebūs komplektēts no speciāli izglītotiem, motivētiem, sociāli aizsargātiem, valsts likumiem lojāliem ierēdņiem, tādi pastari, mēkoni un elitas būs vienmēr, un biezie valsti slauks kā mičurina kazu.

Draugiem Facebook Twitter Google+