×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

“Frontex” nosūta uz Grieķiju 300 robežsargus (4)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu drošības aģentūra “Frontex” otrdien paziņoja, ka sākusi uz Grieķijas salām nosūtīt 293 robežsargus un 15 kuģus, lai palīdzētu Atēnām tikt galā ar imigrantu pieplūdumu.

Robežsargi “kopā ar tulkiem un viltoto dokumentu ekspertiem palīdzēs identificēt un noņemt pirkstu nospiedumus atbraukušajiem migrantiem”, teikts “Frontex” paziņojumā. “Izvietoto robežsargu skaits pakāpeniski palielināsies līdz vairāk nekā 400, kā arī tiks nosūtīti papildu kuģi, automašīnas un cits tehniskais aprīkojums.”

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, šomēnes atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kam pieder frontex?

  2. Pielaiduši pilnu Eiropu un tagad TIKAI sūta robežsargus???? JĀSMEJAS!!!! Kur bijāt visu laiku??? KĀDS KAUNS PAR TĀDU NEVARĪBU!!!

  3. Šie gļēvuļi nespēj paši savas robežas nosargāt?

Draugiem Facebook Twitter Google+