Sports
Citi sporta veidi

Frūmam pozitīvas analīzes, var zaudēt “Vuelta a Espana” titulu 16

foto: AFP/LETA

Titulētajam britu riteņbraucējam Kristoferam Frūmam pēc uzvaras “Vuelta a Espana” velobraucienā organismā konstatēta palielināta aizliegto vielu klātbūtne, kā rezultātā viņš var zaudēt titulu, liecina laikrakstu “Guardian” un “Le Monde” kopīgi veiktajā izmeklēšanā atklātā informācija.

Frūma organismā deviņas dienas pēc “Vuelta a Espana” finiša, 20.septembrī, atklāta palielināta astmas medikamenta salbutamola klātbūtne, vēsta “Guardian”.

Tikmēr Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) vēsta, ka brita organismā aizliegtā viela bijusi divreiz vairāk par atļauto. UCI no Frūma pieprasījusi paskaidrojumu, taču nav diskvalificējusi viņu.

Frūms, kurš slimo ar astmu, paziņoja, ka “Vuelta a Espana” laikā slimības simptomi palielinājušies, līdz ar to arī vairāk tika lietoti medikamenti. Tiesa, riteņbraucējs norāda, ka sekojis visām norādēm, lai nepārdozētu.

“Kā vienmēr nodrošinājos, lai nelietotu vairāk nekā atļautā doza,” teikts riteņbraucēja paziņojumā.

“”Vuelta a Espana” pēdējās nedēļas laikā Krisam bija pastiprināti astmas simptomi. Pēc komandas ārsta norādēm, viņš palielināja salbutamola devu pieļautajās robežās,” teikts “Sky” komanda paziņojumā.

Frūms šogad ceturto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas triumfēja prestižajā “Tour de France”, kā arī guva uzvaru “Vuelta a Espana” velobraucienā, kļūdams vien par trešo riteņbraucēju vēsturē, kuram viena gada laikā izdevies uzvarēt abās šajās sacensībās.

Otrajā vietā Spānijas tūrē palika “Bahrain Merida” itāļu riteņbraucējs Vinčenco Nibali.

LA.lv