Team Sky’s British cyclist Chris Froome celebrates on the podium winning the 72nd edition of “La Vuelta” Tour of Spain cycling race, in Madrid, on September 10, 2017.Chris Froome became just the third rider in history to win the Vuelta a Espana and Tour de France in the same year as Matteo Trentin won the 21st stage of the Vuelta through the centre on Madrid on Sunday. / AFP PHOTO / JOSE JORDAN

Frūms ieiet vēsturē, Skujiņš finišē pirmajā lielajā tūrē 0

Lielbritānijas riteņbraucējs Kristofers Frūms no “Sky” komandas svētdien kļuva vien par trešo velosportistu, kurš gada laikā uzvarējis prestižajās “Tour de France” un “Vuelta a Espana” daudzdienu sacensībās, latvietim Tomam Skujiņam, kurš savā karjerā pirmo reizi pievarēja kādu no lielajām tūrēm, paliekot 123.vietā.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Sacensību pēdējā – 21.posmā -, kurā dalībnieki veica 117,6 kilometrus garu distanci, uzvaru guva itālis Mateo Trentīns (“Quick-Step Floors”), kurš finiša spurtā pārspēja francūzi Lorenco Manzīni (FDJ) un Sērenu Kragu Andersenu (“Sunweb”).

Trentīnam tā bija ceturtā uzvaras šī gada Spānijas tūres posmos.

Tikmēr Frūms etapu beidza 11.vietā, ar tādu pat laiku kā Trentīns, droši saglabājot vadību kopvērtējumā.

Savukārt Skujiņš punktu velobraucienam pielika ar 149.vietu starp 158 finišējušajiem, no līdera atpaliekot divas minūtes un deviņas sekundes.

Frūms kopvērtējumā par divām minūtēm un 15 sekundēm pārspēja Vinčenco Nibali no Itālijas (“Bahrain Merida”), kamēr trešais palika krievs Iļnurs Zakarins (“Katjuša-Alpecin”), kurš bija vēl 36 sekundes lēnāks.

Skujiņš, kuram šī bija karjerā pirmā lielā daudzdienu tūre, Madridē finišēja kopvērtējuma 123.vietā, Frūmam zaudējot četras stundas, 13 minūtes un 16 sekundes.

Pirms Frūma vienā sezonā “Tour de France” un “Vuelta a Espana” velobraucienos uzvarēja tikai francūži Žaks Anketils un Bernārs Ino, kuri to paveica attiecīgi 1963. un 1978.gadā.