Sports
Futbols

Futbola balvas jūlijā savāc ventspilnieki 0

foto: synottipvirsliga.lv

Par “SynotTip” futbola virslīgas jūlija labāko spēlētāju atzīts “Ventspils” uzbrucējs Tosins Aijeguns, bet par labāko treneri – šīs pašas vienības pārstāvis Pols Ašvorts.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padome un biedrība “Latvijas Futbola Virslīga” jūlija labākā spēlētāja balvai bija izvirzījuši Ņikitu Koļesovu, Aijegunu (abi – “Ventspils”), Artūru Karašausku, Sejdinu Keitā (abi – “Liepāja”/”Mogo”) un Jevgeņiju Nerugalu (Jūrmalas “Spartaks”). Žurnālistu un līdzjutēju balsojumā noskaidrojies, ka labākā spēlētāja titulu ieguvis Aijeguns, kuram tuvākais sekotājs bija “Spartaka” vārtsargs Nerugals.

Balsojumā Aijeguns saņēma 43 punktus, Nerugals tika pie 31 punkta, bet trešo vietu ar 19 punktiem guva Keitā.

Tikmēr labākais treneris tika noteikts LFF Treneru padomes vērtējumā.

Jūlija mēnesī “Ventspils” futbolistiem padevās lieliska atgūšanās no neveiksmju sērijas un tika iesākta uzvaru sēriju. Vispirms kurzemnieki ar 3:0 apspēlēja “Metta”/LU komandu, bet vēlāk ar 2:0 uzveica “Riga” vienību. Šajās divās spēlēs 19 gadus vecais nigērietis Aijeguns iesita trīs vārtus.

Jūnija beigās “Ventspils” komanda virslīgas kopvērtējumā bija atkāpusies uz sesto pozīciju, turpinājumā triumfējot četros mačos pēc kārtas. Pašlaik vienība ar 24 punktiem 16 mačos jau ir kopvērtējuma trešajā pozīcijā, par septiņiem punktiem atpaliekot no līderes “Spartaka”, kas aizvadījusi par spēli mazāk.

Par futbola virslīgas marta un aprīļa mēnešu labāko spēlētāju tika atzīts Jūrmalas “Spartaka” pussargs Jevgēņijs Kozlovs, kamēr labākā trenera balvu saņēma Ašvorts. Maijā par labāko tika atzīts “Liepāja”/”Mogo” uzbrukuma līderis Karašausks, bet labākā trenera gods tika liepājnieku vadītājam Tamazam Pertijam, kamēr jūnijā “Riga” komandas pussargs Oļegs Laizāns tika atzīts par labāko spēlētāju, bet labākā trenera gods tika pašlaik jau atlaistajam rīdzinieku vadītājam Jevgēņijam Perevertailo.

LA.lv