Spēles varonis Džeordīno Vijnaldums (centrā), kurš nācis laukumā uz maiņu, 122 sekundēs guva divus vārtus.

Otrdien īsts futbola brīnums notika Liverpūlē, kur Anglijas premjerlīgas komanda “Liverpool” UEFA Čempionu līgas pusfinālā atbildes spēlē ar 4:0 (1:0) sagrāva Spānijas klubu “Barcelona” ar Lionelu Mesi priekšgalā, iekļūstot turnīra finālā.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

“Liverpool” atspēlēja trīs vārtu deficītu un divu spēļu summā uzvarēja ar 4:3, jo pirms nedēļas viesos zaudēja ar 0:3.

Otrā pusfināla pārī pirmajā spēlē Nīderlandes vienība Amsterdamas “Ajax” viesos ar 1:0 apspēlēja Totenhemas “Hotspur” no Anglijas, šīm vienībām atbildes maču aizvadot trešdien.

“Liverpool” komandā pa diviem vārtiem guva Divaks Origi un Džeordīno Vijnaldums.

Jau spēles sākumā “Liverpool” apdraudēja pretinieku vārtus, bet septītajā minūtē atklāja cīņas rezultātu. Vispirms pa vārtiem sita Džordans Hendersons, bet Andrē ter Štēgena atsisto bumbu jau tukšos vārtus raidīja Origi. Arī turpinājumā “Liverpool” vētraini uzbruka, bet otrā laukuma galā pirmā bīstamā situācijā bija 14.minūtē, kad Alisona modrību pārbaudīja Lionels Mesi.

Pamazām iesila arī viesi, kuri turpmākajā desmitminūtē vēl pāris reizes apdraudēja liverpūliešu vārtus, uz ko otrā laukumā galā ar bīstamu un negaidītu sitienu atbildēja Endrū Robertsons. Turpinājumā spēle nedaudz norimās, turklāt laukuma saimniekiem savainojumus guva Hendersons un Robertsons, kuri gan varēja turpināt cīņu. Puslaika kompensācijas laikā viens pret Alisonu nonāca Žordi Alba, taču brazīliešu vārtsargs bija uzdevumu augstumos un neļāva viesiem izlīdzināt rezultātu.

Divi vārti 122 sekundēs

Otrā puslaika sestajā minūtē ar bīstamiem sitieniem atzīmējās Virdžils van Deiks un Luiss Svaress, bet lieliski vārtos bija abu komandu aizsargi. Turpmākajās minūtēs zvaigžņu brīdi piedzīvoja Vijnaldums, kurš otro puslaiku uzsāka, nomainot Robertsonu. Spēles 53.minūtē “Liverpool” pietuvojās jau līdz vienu vārtu deficītam divu spēļu summā – pēc piespēles bumba rikošetā nonāca pie Vijnalduma, kurš nekļūdīgi to trieca vārtos. Nīderlandietis bija neapturams un vien 122 sekundes vēlāk pēc Džerdana Šaķiri centrējuma soda laukumā ar galvu vēlreiz raidīja bumbu vārtos, panākdams 3:0 jeb neizšķirtu divu spēļu summā.

Puslaika vidū Mesi bija pāris labas iespējas gūt vārtus, taču vispirms viņa soda sitiens iestrēga “Liverpool” sieniņā, bet uzreiz pēc tam bumbu tvēra Alisons. Turpinājumā “Barcelona” futbolisti uz desmit minūtēm pārņēma kontroli pār spēli. Mača kulminācija bija 79.minūtē, kad “Liverpool” pie viesu vārtiem nopelnīja stūra sitienu. To devās izpildīt Aleksandrs Arnolds Trents, kurš izlikās ka iet prom no stūra sitiena karodziņa, bet pēkšņi atgriezās un izpildīja standartsituāciju. “Barcelona” aizsardzība negaidīja šādu pavērsienu un visi spāņu kluba futbolisti pat nepakustējās, noraudzīdamies kā Origi sit bumbu vārtos.

Spriedzes pilnās mača pēdējās padsmit minūtēs liverpūlieši noturēja tik svarīgo vienu vārtu pārsvaru un nokārtoja divu spēļu summā uzvaru ar 4:3.

“Liverpool” šo maču aizvadīja bez sava uzbrukuma līdera Muhameda Salāha, kurš vien sestdien guva galvas traumu Anglijas premjerlīgas spēlē.

“Liverpool” finālā spēlēs otro gadu pēc kārtas. Pērn tā izšķirošajā spēlē zaudēja spāņu klubam Madrides “Real”.

UEFA Čempionu līgas fināls notiks 1.jūnijā Madridē.

Iepriekšējā sezonā par turnīra čempioni tika kronēta Madrides “Real”, kas Kijevā ar rezultātu 3:1 pārspēja “Liverpool” vienību. Madrides “Real” kļuva par pirmo komandu, kam UEFA Čempionu līgā kopš tās izveidošanas izdevies uzvarēt trīs gadus pēc kārtas. Tāpat karaliskais spāņu klubs pie šīs trofejas tika ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā.

Madrides “Real” ir visu laiku titulētākā Eiropas prestižākā klubu kausa dalībniece, par Vecā kontinenta labāko komandu kļūstot 13 reizes, bet tālāk ar septiņiem tituliem seko Itālijas klubs “AC Milan”.