Latvijā
Kriminālziņas

Futbola čempionāta laikā pieļauj nelegālo migrantu skaita palielināšanos0


Rostova pie Donas Krievijā.
Rostova pie Donas Krievijā.
Foto – LETA/REUTER

Šobrīd zināms nelegālās migrācijas risks ir līdz 15. jūlijam Krievijas Federācijā notiekošais Pasaules futbola čempionāts. Kā liecina FRONTEX Aģentūras un Eiropola veiktā riska analīze, tieši šis pasākums var tikt izmantots nelegālai imigrācijai uz Eiropas Savienības valstīm, tā portālu “La.lv” informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Futbola līdzjutējiem, kuri ceļo uz Krievijas Federāciju, kā vīza ieceļošanai Krievijā var kalpot arī personalizēts Pasaules futbola čempionāta apmeklētāja dokuments (FAN ID karte), taču šī karte nedod tiesības trešo valstu pilsoņiem ieceļot Latvijā vai šķērsot Latvijas teritoriju tranzītā bez Latvijas vai citas Šengenas zonas valsts vīzas.

Šeit jāmin, ka Valsts robežsardze ir novērsusi pirmo šāda veida nelikumīgas ieceļošanas gadījumu no Krievijas Federācijas, proti, Terehovas robežkontroles punktā konstatēti trīs Senegālas pilsoņi, kuri, izmantojot FAN ID karti, mēģināja nelikumīgi ieceļot Latvijā. Tāpat jāatzīmē, ka līdzīgus gadījumus konstatējuši arī Somijas un Igaunijas kolēģi.

 

Saistītie raksti
LA.lv