Futbola čempionāts – kurš noķers “Daugavu”? 0

Latvijas futbola čempionātā aizvadītās nedēļas nogalē sākās trešā riņķa spēles, kas nozīmē, ka puse turnīra jau aiz muguras.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Līderu godā šobrīd atrodas Daugavpils „Daugava”, kas 19 spēlēs tikusi pie 12 uzvarām un 40 punktiem. Trešo riņķi daugavpilieši iesāka ar pārliecinošu 3:0 uzvaru pār Rīgas „Daugavu”, kaut nedaudz mazinot rūgtumu pēc izstāšanās no eirokausiem jau pēc diviem mačiem. Ar divu minūšu intervālu pirmā puslaika vidū divreiz izcēlās leģionārs no Krievijas Sergejs Jašins, kuram šī bija tikai otrā spēle Latvijas čempionātā. 31 gadu vecais pussargs pagājušajā sezonā pārstāvēja Krievijas premjerlīgas vienību „Volga”.

„Daugava” izskatās pēc nopietna pretendenta uz zeltu, taču konkurenti nekur tālu nav atpalikuši. Par četriem punktiem mazāk ir Rīgas „Skonto”, kam arī spēle rezervē. Čempioniem FK „Ventspils” ir 33 punkti 18 mačos. „Liepājas metalurgs” iekrājis 28 punktus, bet aizvadījuši trīs spēles mazāk nekā līderi, līdz ar to vēl nekas nav zaudēts. Pēdējā mačā liepājnieki viesos ar 2:1 pārspēja FK „Jelgava”. Pirmajā puslaikā mājiniekus vadībā izvirzīja līdz šim Ventspilī spēlējušais Romāns Bespalovs. Līdz pārtraukumam izlīdzinājumu ar super brīvsitienu panāca Genādijs Soloņicins. 56. minūtē viesi palika mazākumā, kad sarkano kartīti par rupju spēli pret Jelgavas komandas vārtsargu Marku Bogdanovu saņēma Dzintars Zirnis. Par spīti tam mača beigās pretuzbrukumā Robertam Savaļniekam izdevās gūt uzvaras vārtus „Liepājas metalurgam”. Šajā mačā Vēju pilsētas rindās debitēja vārtsargs Pāvels Doroševs, kurš kopš 2009. gada spēlēja Azerbaidžānas vienībā „Qabala”.

Jūrmalas „Spartaks” no trijnieka atpaliek jau par septiņu punktu tiesu (26). Pēc tam, kad komandu pameta labākie leģionāri, piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas. Vietā jau ieradušies jauni papildspēki no ārzemēm, bet, vai viņi būs tikpat spilgti kā priekšgājēji un vai izdosies laukumā ātri atrast kopīgu valodu ar komandas biedriem?

LATVIJAS ČEMPIONĀTS

FK „Jelgava” – „Liepājas metalurgs” 1:2 (1:1), Bespalovs (20.); Soloņicins (36.), Savaļnieks (85.).

„Metta/Latvijas Universitāte” – FB „Gulbene” 1:1 (1:0), Puķītis (18. no 11m); Išikava (54.).

Rīgas „Daugava” – Daugavpils „Daugava” 0:3 (0:2), Jašins (18. un 20.), Cincadze (73.).

Turnīra tabula

1. Daugavpils „Daugava” 40 punkti (19 spēlēs), 2. „Skonto” 36 (18), 3. FK „Ventspils” 33 (18), 4. „Liepājas metalurgs” 28 (16), 5. „Spartaks” 26 (18), 6. Rīgas „Daugava” 18 (19), 7. „Gulbene” 18 (19), 8. FC „Jūrmala” 18 (18), 9. „Metta/Latvijas Universitāte” 14 (18), 10. FK „Jelgava” 14 (17).