Sports
Futbols

Futbola federācija izmeklē iespējamos godīgas spēles pārkāpumus “Salaspils” klubā0


Kaspars Gorkšs
Kaspars Gorkšs
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Futbola federācija (LFF) noslēgusi apjomīgu izmeklēšanu par iespējamiem Godīgas spēles principu pārkāpumiem klubā FK “Salaspils”, pērnajā sezonā piesaistot viesspēlētājus no Ukrainas, un lems par tālākajām darbībām. Ja aizdomas apstiprināsies, pieņemtie mēri būs maksimāli bargi, informē LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Pēc tam, kad 2018. gada maijā un jūlijā FK “Salaspils” tika reģistrēti 13 Ukrainas pilsoņi dalībai Latvijas 2. līgas čempionāta spēlēs, LFF aizdomās par iespējamiem Godīgas spēles principu pārkāpumiem uzsāka apjomīgu pieteikto spēlētāju futbola vēstures apzināšanu un pieprasīja papildu informāciju no Ukrainas Futbola federācijas.

“Mūsu pozīcija ir nopietna un izlēmīga – šādām darbībām Latvijas futbolā nav vietas. Iestājoties par tīru futbolu gan laukumā, gan pārvaldībā, skrupulozi izvērtēsim situāciju FK “Salaspils” no diviem būtiskiem aspektiem. No Godīgas spēles un ētikas viedokļa vērtēsim, vai ir pamats iegūtajām aizdomām par šo principu neievērošanu un spēļu ietekmēšanu. Tāpat noskaidrosim, kā bija iespējama apšaubāmu spēlētāju pieteikšana LFF organizētajām sacensībām,” skaidro LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Saistītie raksti

Pirmdien, 18. martā, notikušajā sēdē LFF valde uzdeva LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam veikt padziļinātu iekšējo pārbaudi par Ukrainas spēlētāju reģistrēšanas gaitu LFF Sacensību nodaļā un izvērtēt atbildīgo LFF darbinieku atbilstību ieņemamajam amatam.

Lietas materiāli arī nodoti tālākai izskatīšanai LFF Godīgas spēles un ētikas komitejā saistībā ar iespējamiem LFF Ētikas kodeksa pārkāpumiem un iespējamām spēļu rezultātu ietekmēšanas darbībām.

LA.lv