×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Futbola izlasi šūpo valodas lietas

Foto: LFF.LVFoto: LFF.LV

Latvijas futbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra šodienas spēlei pret Lihtenšteinu gatavojas ap valodas lietām saistītu skandālu dēļ.

 

Par lielāko grēkāzi futbola un visas sporta sabiedrības, līdzjutēju un pat mājsaimnieču saviļņošanā kļuvis Latvijas izlases vadošais uzbrucējs Artjoms Rudņevs. Precīzāk, citāti no viņa intervijas laikrakstā “Diena”.

“Saprast un lasīt vēl daudz maz varu, bet sarunāties – nē. Kāpēc zinu vismaz kaut ko? Tas nav jautājums man. Laikam tāpēc, ka dzīvojam Latvijā. Valsts valoda mums latviešu skaitās… Man latviešu valodas zināšanas nav vajadzīgas – es tā uzskatu. Es ar korespondentiem varu arī krieviski parunāt. Arī poliski vai angliski,” šādi ir Rudņeva izteikumi par latviešu valodas lietām sarunā ar laikraksta “Diena” žurnālistu. Daugavpilī augušais Rudņevs būtībā pateica to, ko liels vairums ikdienā izliekas neredzam – Latvijā var iztikt bez latviešu valodas. Lielākas pilsētās, apkalpojošajā sfērā, futbola vidē. Pavisam cita lieta Polija vai Vācija – tur tiešām bez nacionālās valodas zināšanām dzīvot būs grūti.

Džins no pudeles bija izlaists un lielākā daļa Latvijas izlases līdzjutēju šādus Rudņeva izteikumus skaļi nosoda Līdz pat aicinājumiem boikotēt šīvakara izlases spēli vai izvilpt mūsu komandas līderi. Ir mazākums, kas Rudņevu aizstāv – tēma gan esot kutelīga, bet puisis vismaz nelej saldus melus un izteikumos ir godīgs. Par to, ko Rudņevam nozīmē vārds Latvija, savs karogs, himna un galu galā arī valoda – varam tikai minēt.

Pēc notikušā no spēlētāja puses sekoja vien bikla un oficiāla taisnošanās Latvijas Futbola federācijas mājas lapā: “Uz jautājumu par latviešu valodas lietojumu, ar savu atbildi žurnālistiem es biju domājis, ka man latviešu valodas zināšanas nav vajadzīgas, lai komunicētu ar korespondentiem, jo to es varu darīt arī krieviski, poliski vai angliski. Tā nebija atbilde par latviešu valodas lietojumu kopumā. Lūgums pareizi uztvert manu sniegto atbildi.”

Šķiet, ka Rudņeva skandāls ir satricinājis arī valstsvienības mikroklimatu. Komandas kapteinis Kaspars Gorkšs pirmdienas vakarā izplatīja oficiālu vēstuli līdzjutējiem. Ar tās oriģinālo saturu varat iepazīties zemāk. Komandas kapteinim no komandas iekšienes iznest tādus savstarpējus aizvainojumus kā “intiliģences trūkums” vai “spēlētāja muļķība” ir drosmīgs solis. Par labu mikroklimatu komandā, kur veči vispirms izrunātu šādas lietas savā starpā, tas gan neliecina. Uz šāda fona Latvijas izlase gatavojas šodienas spēlei pret Lihtenšteinu. Līdzjutēji gaida tikai uzvaru. Vai ap valodas lietām saceltais tracis komandu šķels vai vienos – redzēsim šovakar “Skonto” stadionā. Spēles sākums pulksten 20.

 

Latvijas izlases kapteiņa Kaspara Gorkša atklātā vēstule

Motivācija – PATRIOTISMS

Atklātā vēstule Latvijas sporta līdzjutējiem.

Pēc šodien publiskajā telpā izskanējušajiem notikumiem, man personīgi ir radies jautājums par motivāciju un argumentāciju – vai visiem Valsts izlases sportistiem ir jābūt savas Dzimtenes patriotiem…

Citam tā ir nauda, slava, bet citam – patriotisms un cīņa par savu Valsti, Karogu!

Aizvien vairāk valstu izlasēs zem viena karoga spēlē dažādu nacionalitāšu pārstāvji un ne reti ir aktuāls jautājums par himnas dziedāšanu un cieņas izrādīšanu – vai varam prasīt to no visiem?
Manuprāt – JĀ!
Ir jāciena savu valsti, līdzjutējus, trenerus, komandas biedrus un VALODU!

Dzenoties pēc stila, uztetovēt Mildu uz augšdelma vai pie katras iespējas bučot karogu – ar to diemžēl neaprobežojas cieņa un savas Dzimtenes patriotisms.
Jautājums šeit ir par attieksmi un mana izlases biedra gadījumā, manuprāt runa ir vairāk par veselo saprātu un savā ziņā vienkāršu inteliģences trūkumu un neizprotamu bravūru.
Dzirdot un lasot šodien atspoguļotos izteikumus – neviļus liek man aizdomāties, ka runātājs nebūt nav ne nodevējs vai kauna traips, kā tiek skandināts, bet apveltīts ar muļķību – tieši tādu pašu, kā visi pārējie, kuri, dzīvojot savu dzīvi Latvijā, tā arī nav uzskatījuši par vajadzīgu mācēt savas Valsts valodu un vēl vairāk – lepojas ar savu nemācēšanu!

Es personīgi ļoti ceru, ka Artjoms ir pārprasts un tā nav viņa pārliecība.
Ceru jau pirmkārt viņa paša labā…

Diemžēl, man, kā savas Valsts patriotam un izlases kapteinim ir ļoti skumji un aizskaroši, ka tā vietā, lai pienācīgi gatavotos rītdienas tik ļoti svarīgajai spēlei – mums ir jārisina šāda rakstura jautājumi, bet šoreiz uzskatu, ka klusēt būtu nevietā un nelaikā.

Pats personīgi aicinu savas Valsts līdzjutējus būt ar mums kopā rītvakar stadionā un palīdzēt mums visiem kopā cīnīties par savu Valsti, Karogu un VALODU!

Jūs patiešām mums esat ļoti nepieciešami ar savu atbalstu.

Paldies

Patiesā cieņā
Kaspars Gorkšs

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+