×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

“Blackpool” aptur Latvijas miljonāra Belokoņa darbību kluba direktoru padomē

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Anglijas futbola klubs “Blackpool”, kura līdzīpašnieks un prezidents ir Latvijas uzņēmējs Valērijs Belokoņs, trešdien apturējusi viņa darbību kluba direktoru padomē.

Šobrīd pēc spēka Anglijas ceturtajā līgā jeb “League Two” spēlējošās Blekpūlas komandas direktoru padome šādu lēmumu pieņēmusi vadoties pēc 21.februāra Parīzes Apelācijas tiesas lēmuma.

Klubs uzsver, ka Belokoņa pārstāvis “Blackpool” padomē Kaspars Vārpiņš nav vēlējies kluba vadībai sniegt komentārus par tiesas procesu Parīzē, lai gan Vārpiņam vairākkārt lūgts izskaidrot situāciju un sniegt informāciju.

Tikmēr laikraksts “Blackpool Gazette” norāda, ka vēl februārī Belokoņs uzvarēja tiesas prasībā pret otru kluba līdzīpašnieku Oistonu ģimeni. Prasību tiesā iesniedza AS “Baltic International Bank”, bet Mančestras tiesa atzina, ka Oistonu ģimene nepamatoti nav izmaksājusi Belokoņam pienākošos peļņas daļu par viņa veiktajām investīcijām stadionā.

Neizmaksātās peļņas apjoms ir aptuveni viens miljons Lielbritānijas mārciņu. Precīzs izmaksājamās summas apjoms tiks noteikts atsevišķā tiesas sēdē aprīļa sākumā, pēc pēdējo finanšu aprēķinu veikšanas. Tāpat Oistonu ģimenei būs jāsedz arī tiesāšanās izdevumi, līdz ar to pēc februāra beigās pieņemtā tiesas lēmuma viņiem 28 dienu laikā prasības cēlājai jāsamaksā 425 000 mārciņu (504 240 eiro).

Paralēli februārī Mančestrā izskatītajai prasībai par Investīciju līgumu Belokoņam piederošā “VB Football Assets”, kas ir “Blackpool” futbola kluba akcionārs, iesniegusi prasību par minoritārā akcionāra tiesību aizskaršanu pret Ovenu Oistonu un Karlu Oistonu un viņiem piederošo kompāniju “Segesta Limited”. Šī prasība tiesā tiks skatīta 2017.gada vasarā.

Laikraksts norāda, ka “Blackpool” direktoru padomes lēmums par Belokoņa darbības apturēšanu klubā, neizmainīs situāciju vienībā, jo Belokoņs nepiedalās kluba ikdienas darbībās, bet “Blackpool” direktoru padomes sēdes nav apmeklējis jau četrus gadus. Tiesa, viņš joprojām saglabā savu akcijas daļu klubā.

Jau ziņots, ka Belokoņs tiesājas ar “Blackpool” futbola kluba līdzīpašniekiem Oistoniem, jo viņi esot pārskaitījuši miljoniem mārciņu “Blackpool” līdzekļu uz citām sev piederošām kompānijām, izsniedzot nenodrošinātus bezprocentu aizdevumus un izmaksājot sev direktoru algas.

2006.gadā Belokoņs iegādājās 20% kluba akciju, un tieši viņa finansiālais atbalsts tika uzskatīts par galveno iemeslu, kāpēc komandai izdevās sasniegt un 2010./2011.gada sezonā spēlēt Anglijas premjerlīgā. Tomēr tagad īpašnieku starpā valda nesaskaņas, kuras abas puses nekautrējas arī iztirzāt publiski.

Savukārt “Blackpool” pēdējo sezonu laikā piedzīvo ļoti grūtus laikus un tagad spēlē vien Anglijas pēc spēka ceturtajā līgā, kur ar 50 punktiem ir desmitajā pozīcijā 24 klubu konkurencē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+