×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Futbola klubs: izsauktais jaunietis no Gambijas atteicās pamest Latviju (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Uz Latviju atbraukušais nepilngadīgais Abdula no Gambijas uz Latviju atbraucis pēc paša izteiktas vēlmes izmēģināt spēkus Latvijas futbola virslīgas klubā “Metta”/Latvijas Universitāte (LU), taču pēc tam vairs nav vēlējies doties prom un no kluba redzesloka nozudis, sacīja Rīgas kluba ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons.

Kā zināms, Abdulu nesen uzņēma audžuģimene Madonas novadā un viņš vērsies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), lai saņemtu bēgļa statusu, taču šis lūgums ticis noraidīts, un jaunietim Latvija jāpamet. Jaunietim ir tiesības PMLP lēmumu pārsūdzēt. Pēc Abdulas audžumātes Dainas Ziļevas raidījumam “TV3 Ziņas” teiktā, PMLP atzinumā esot argumentēts, ka jaunieša ierašanās Latvijā ir ekonomiski motivēta un viņš dzimtenē netiek apdraudēts.

Mihelsons pastāstīja, ka Abdula Latvijā nepilnas trīs nedēļas atradās “Metta”/LU klubā, taču drīz vien tapis skaidrs, ka jaunā futbolista līmenis neatbilst kluba prasībām, un viņš nav vēlējies doties projām.

“Mēs katru gadu saņemam simtiem vēstuļu no dažādu valstu futbolistiem, kuri izsaka vēlmi pie mums spēlēt, un lielākoties šie lūgumi tiek ignorēti. Taču šoreiz mūsu sporta menedžeris apžēlojās un nolēma Abdulu uzaicināt. Viņš vēstulē bija norādījis, ka savulaik bijis izsaukts uz savas valsts U-17 izlasi, ka ir trenējies ASV kluba Sietlas “Sounders” rindās, taču mums jau tad bija skaidrs, ka viņš mums īsti nav vajadzīgs. Tomēr Abdula bija gatavs pats par saviem līdzekļiem atbraukt uz Latviju, jo mēs šādos gadījumos nekad nenodrošinām biļetes vai ko citu,” skaidroja Mihelsons.

Abdula apgalvojis, ka viņam ir bagāts patēvs, kurš finansēs nokļūšanu Latvijā, savukārt puiša apņēmība nokļūt “Metta”/LU rindās liecinājusi, ka viņam, par spīti nepilngadībai, nav arī nekādu problēmu ar ceļošanas dokumentiem, tāpēc arī Abdula uzaicināts.

“Pēc viņa atbraukšanas jau pirmajā treniņā bija skaidrs, ka nekāds futbolists Abdula īsti nav un ka viņš mums neder. Tiesa, nācām viņam pretim un devām puisim vēl iespēju patrenēties ar mūsu jauniešiem, bet pēc divām nedēļām skaidri un gaiši viņam paskaidrojām, ka tagad būs jābrauc projām, un bijām gatavi viņu paši sūtīt mājās. Tomēr Abdula uzreiz izteica domu, ka viņam ir draugi Somijā, tāpēc viņš labāk dosies uz turieni. Jau tad mums bija skaidrs, ka viņš īsti mājās netaisās. Mēs bijām gatavi viņu nogādāt uz Somiju, apmaksājot autobusu, taču viņš nemaz pāri robežai netika. Kāpēc, es īsti nezinu, jo kopš tā brīža viņš ar mums nav kontaktējies, un ar klubu nekāda saistība viņam nav bijusi,” stāstīja “Metta”/LU pārstāvis.

Abdula laikā, kad atradies “Metta”/LU klubā, nodrošināts ar dzīvošanu un ēdināšanu, taču maksāts viņam netika.

Mihelsons sacīja, ka šis kluba vēsturē ir pirmais gadījums, kad izsauktais futbolists vairs negrib doties projām un paliek Latvijā. “Pie mums ir bijuši spēlētāji arī no citām Āfrikas valstīm – Ganas, Nigērijas, Kamerūnas -, taču vienmēr pēc tam, kad spēlētājs netiek sastāvā, viņš ir aizbraucis. Interese no Āfrikas valstīm ir milzīga, taču šis gadījums nenozīmē, ka mēs vairāk nesauksim šī kontinenta spēlētājus, jo galu galā daudziem no viņiem ir aģenti, ar kuriem mēs sadarbojamies,” teica Mihelsons, vēlreiz norādot, ka šis bijis izņēmuma gadījums.

Tas, ka Abdula nolēmis palikt Latvijā, Mihelsonu it nemaz neesot izbrīnījis, jo jau pēc viņa ierašanās bijis skaidrs, ka futbols viņu daudz neinteresē. “Viņu var atrast arī “Facebook” sociālajā tīklā, kur viņam ir nu jau ļoti daudz draugu no Latvijas, visvairāk jaunas meitenes. Es jau sāku bažīties, ka viņš tik kaut ko nesastrādā arī šajā ziņā,” atzina Mihelsons.

“Pie mums viņš pabija nepilnas trīs nedēļas, mūsu attiecības ar Abdulu ir beigušās, un es pat nezinu, kur viņš tagad atrodas,” piebilda futbola kluba pārstāvis.

“Metta”/LU jau vairākus gadus spēlē Latvijas futbola virslīgā, taču allaž ir cīnījusies par vietas saglabāšanu valsts spēcīgākajā čempionātā, uz augstām vietām nepretendējot.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. beidziet,čalis kā oga,meitenes ar lielām,sapņainām actiņām raugās uz viņu.

  2. Dienā ziņās teica, ka šamais apzaga patēvu, un atgriešanās Gambijā ir nāve…

  3. … un gadījās blonda aita, kas sāka “žēlot” avantūristu …

Draugiem Facebook Twitter Google+