×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Futbola klubs “Liepājas metalurgs” pārtraucis darbību

lm-logo

Latvijas futbola klubs “Liepājas metalurgs” ir pārtraucis savu darbību, sarunā ar aģentūru LETA atklāja šī sporta kluba bijušais direktors Ilgvars Šēns.

Kā zināms, komanda jau pirms kāda laika bija zaudējusi rūpnīcas atbalstu, bet “Liepājas metalurga” paspārnē strādājušās bērnu un jauniešu futbola un hokeja programmas pārņēma pilsētas pašvaldība.

“”Liepājas metalurgs” kā futbola komanda šobrīd vairs neeksistē. Ar atlikušajiem spēlētājiem, ar kuriem komandai bija līgumsaistības līdz 2014. un 2015.gadam līgumi tika lauzti pēc abpusējas vienošanās. Daļa no futbolistiem jau devušies atrādīties citām vienībām,” pavēstīja Šēns. “Viņiem līdz 18.decembrim tika samaksāta atvaļinājuma nauda, bet daži pēc tam nāca trenēties ar cerību, ka situācija uzlabosies.”

“Jau līdz ar sezonas beigām meklējām potenciālos investorus, taču neviens gribētājs neatradās. Vienubrīd uzsākām komunikāciju ar kādu Ķīnas uzņēmumu, kas solījās palīdzēt. Taču pēc tam viņi atklāja savas īstās kārtis – ķīnieši vēlējās pārņemt praktiski visu, iesaistot savus trenerus un spēlētājus. Priekš kam mums Latvijas čempionātā vajag ķīniešu komandu? Kategoriski no tā atteicāmies,” pauda Šēns.

Bijušais sporta kluba “Liepājas metalurgs” direktors atklāja, viena vieta virslīgā šai pilsētai ir, tāpēc nav izslēgts, ka var rasties komanda zem cita nosaukuma, jo līdz sezonas sākumam laiks vēl ir atlicis.

Janvāra sākumā “Liepājas metalurgs” atteicās no dalības futbola virslīgas Ziemas kausa izcīņā. “Negribēju mānīt Latvijas Futbola federāciju (LFF) un viņiem piezvanīju, sakot, ka komanda gaidāmajā turnīrā nepiedalīsies.”

“Domāju, mums bija Baltijas valstīs labākā kluba piramīda ar 700 cilvēkiem, jo tai bija sava jauniešu sistēma, kā arī meistarkomandas. Taču nu tas viss ir izplēnējis, arī visi četri stadioni ar 1.janvāri ir atdoti pilsētai,” atklāja Šēns.

Savukārt Liepājas domes Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš sacīja, ka jaunas komandas izveidei pilsētā būtu nepieciešama jauna menedžmenta rašanās, kas nāktu no pašas futbola vides un būtu saistīts ar privātu iniciatīvu. “Pašvaldība ir gatava būt kā partneris, nevis kā uzturētājs. Līdzīga situācija ir arī ar hokeju.”

“Profesionālo komandu izkrišana no aprites ilgtermiņā var radīt sekas jauniešu sporta sistēmai, kas var sākt nīkuļot, jo piramīdai nav perspektīvas,” pauda Sporta pārvaldes vadītājs, kurš atzina, ka pašvaldība nodarbojas ar investoru uzrunāšanu, kuri būtu gatavi iesaistīties Liepājas sportā. Tomēr Lagzdiņš neņēmās spriest, kad pilsētai atkal varētu būt sava komanda Latvijas futbola vai hokeja spēcīgākajos čempionātos.

“Šobrīd notiek arī liels administratīvais process, lai pārņemtu “Liepājas metalurga” jaunatnes sistēmu. Tās darbība nav apstājusies, jo šobrīd tiek pārslēgtas visas vienošanās un veidoti darba plāni,” atklāja Lagzdiņš.

“Liepājas metalurga” futbola komanda divas reizes triumfējusi Latvijas čempionātā, bet vienreiz triumfējusi valsts kausa izcīņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+