foto – Mārtiņš Sīlis/futbolavirsliga.lv

Futbola klubu izgāšanās turpinās Liepājā 1

Latvijas futbola klubs “Liepāja”, demonstrējot blāvu sniegumu, ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā spēlē savā laukumā ar 0:2 (0:1) zaudēja Lietuvas komandai Marijampoles “Sūduva”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Šī pāra uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā. Atbildes cīņa pēc nedēļas notiks “Sūduva” laukumā.
Lietuvas vienības labā vārtus ceturtdienas mačā guva Ovīdijs Verbicks un Karolis Laukžemis.

Lai arī spēles sākumā “Liepāja” komandai piederēja lielāka bumbas kontrole, neko bīstamu pie pretinieku vārtiem izveidot neizdevās, kamēr “Sūduva” centieni bija draudīgāki. Tieši Lietuvas vienība atklāja šīs cīņas rezultātu, kad nesaprašanos liepājnieku soda laukumā mača 18.minūtē izmantoja Verbicks, gūstot diezgan vieglus vārtus.
Savukārt nepilnas desmit minūtes vēlāk “Sūduva” klubam bija izcila iespēja panākt 2:0, tomēr viltīgu maķedonieša Marjana Altiparmakovska sitienu atvairīja liepājnieku vārtsargs Valentīns Raļkevičs. Marijampoles uzbrukumi bija reti, taču bīstami.
Tikmēr “Liepāja” komandai pirmajā puslaikā tā arī neko ievērības cienīgu pie pretinieku vārtiem neizdevās radīt, pirmās 45 minūtes likumsakarīgi noslēdzot bez vārtu guvuma.

Otrajā puslaikā spēles gaita būtiski nemainījās. Tiesa, 53.minūtē liepājnieku futbolistam Dmitrijam Hmizam pēc piespēles soda laukumā bija reāla vārtu gūšanas iespēja, taču viņš sita pāri vārtiem. “Liepājas” futbolisti vārtus šajā mačā tā arī neguva, turklāt spēles turpinājumā vēl kādu vārtu gūšanas situāciju izveidot viņiem neizdevās.
Savukārt “Sūduva” futbolisti demonstrēja aktīvāku sniegumu, kas 74.minūtē vainagojās vārtiem, jo pirmais pie Raļkeviča atsistās bumbas bija Laukžemis. Īsu brīdi pirms tam jau bija ļoti bīstams moments pie mājinieku vārtiem, taču Lietuvas klubs to neizmantoja.

Lai arī mača izskaņā “Liepāja” kontrolēja bumbu, “Sūduva” prasmīgi spēlēja aizsardzībā un nosargāja diezgan drošu uzvaru.

“Liepāja”, kas Eirokausos startē bez sava titulsponsora “Mogo” vārda nosaukumā, jo tas neatbilst turnīra noteikumiem, pirmajā kārtā divu maču summā nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Belfāstas “Crusaders” vienību no Ziemeļīrijas, taču tika tālāk, pateicoties viesos vairāk gūtiem vārtiem.
Pirmajā abu komandu spēlē “Liepājai” nācās iztikt bez gandrīz visiem leģionāriem, jo klubs nespēja nokārtot formalitātes ar vīzām, kā rezultātā tika piedzīvots zaudējums ar 1:3. Savukārt atbildes mačā pirms nedēļas savā laukumā liepājnieki svinēja uzvaru ar 2:0, piedevām izšķirošos vārtus Kurzemes klubs iesita kompensācijas laikā, kad izcēlās komandas uzbrukuma līderis Artūrs Karašausks. Tieši viņš guva arī “Liepājas” vienīgos vārtus izbraukuma cīņā.

Savukārt “Sūduva” pirmajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā negaidīti ar 2:1 pieveica Baltkrievijas klubu Soļigorskas “Šahtar”. Pirmajā mačā Baltkrievijā vārti netika gūti, bet atbildes cīņā “Sūduva” savā laukumā bija labāka ar 2:1. Zīmīgi, ka pēc šī mača amatu zaudēja “Šahtar” galvenais treneris Oļegs Kubarevs, kurš pērn līdz Latvijas čempionu titulam aizveda Jūrmalas “Spartaku”.