Sports
Futbols

Futbola kuluāru cīņas – “Riga”, “Ventspils” un “Spartaks” pārmet “RFS” interešu lobēšanu0


“Riga” futbolisti
“Riga” futbolisti
Foto: “Riga”

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas kopvērtējuma līdere “Riga”, kura jau svētdien pirmo reizi var kļūt par valsts čempioni, kā arī “Ventspils” un Jūrmalas “Spartaks” komandas norāda uz citas pašmāju vienības “RFS” interešu lobēšanu lēmumā par leģionāru limita palielināšanu.

Visi trīs klubi vienlaicīgi savās mājaslapās publicējuši teju identisku paziņojumu.

Par leģionāru limita palielināšanu Latvijas čempionātā tiek runāts jau ilgu laiku, turklāt lielāka skaidrība šajā jautājumā varētu būt jau ceturtdien, kad notiks biedrības “Latvijas Futbola virslīga” kopsapulce.

“Riga”, “Ventspils” un “Spartaks” gan oficiālā paziņojumā trešdien norāda, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) komitejās pašlaik notiekot neproduktīvs darbs, un klubiem neesot šaubu, ka tas izjaukšot visas pēdējo gadu pozitīvās tendences un atmetīšot Latvijas futbolu un tā attīstību vairākus soļus atpakaļ.

“Nav noslēpums, ka jau ilgāku laiku Latvijas klubi kopā ar LFF un biedrību “Latvijas Futbola Virslīga” diskutē par leģionāru limitu. Šis jautājums ilgāku laiku ir nobriedis un ir ļoti aktuāls. Acīmredzami, ka pašreizējā situācijā, kurā leģionāri ir arī futbolisti no Eiropas Savienības (ES), tiek pārkāptas ES pilsoņu tiesības, kā arī citi mūsu valstī un Eiropā pieņemtie juridiskie punkti,” teikts paziņojumā.

“Diemžēl šis process un lēmuma pieņemšana rit ļoti lēni. Vienlaikus tas šobrīd pat nav galvenais. Mums ir kļuvis zināms, ka šis process tiek virzīts uz priekšu tikai viena Latvijas kluba interesēs (“RFS”). Netiek ņemts vērā pārliecinoši lielākā skaita klubu viedoklis. Šobrīd viss virzās uz to, lai sagrautu visu Latvijas klubu futbolu,” uzsver klubi.

Tie atklāj, ka LFF radies priekšlikums, kas piedāvā nākamajā sezonā katram klubam pieteikumā iesniegt 25 futbolistu sarakstu, no kuriem 17 būs vietējie spēlētāji un astoņi leģionāri.

“Pat neiedziļinoties sīkāk detaļās, ir pilnībā skaidrs, ka šis ir absurds variants, kas būtiski ierobežo lielu daļu Latvijas klubu. Vairākums virslīgas klubu noraida šādu variantu, norādot, ka tas ir destruktīvs un radīs kaitējumu Latvijas futbolam,” teikts paziņojumā.

“Jāatgādina, ka augusta beigās virslīgas klubi nobalsoja (septiņi pret vienu) par lūgumu griezties pie LFF par limita atcelšanu ES pilsoņiem. Taču virslīgas pārstāvis Maksims Krivuņecs (“RFS” ģenerāldirektors), kurš ir virslīgas deleģēta persona dalībai LFF komiteju sēdēs, ne tikai neiestājās par klubu viedokli, bet gluži pretēji izteikti atbalstīja 8+17 variantu. Mainot savas domas vairākas reizes, par viņa ideju atbalstītāju kļuva arī “Metta”/”Latvijas Universitāte” pārstāvis Ģirts Mihelsons,” norāda “Riga”, “Ventspils” un “Spartaks”.

Pēc vienību pieejamās informācijas pārējo virslīgas klubu viedoklis nemaz netiks ņemts vērā.

“29.oktobrī LFF sēdē šāds variants varētu būt apstiprināts, jo tādu vienīgo priekšlikumu ir apstiprinājusi un piedāvās LFF Elites futbola attīstības komiteja (priekšsēdētājs Māris Verpakovskis) un Klubu sacensību komiteja (priekšsēdētājs Aleksandrs Isakovs), kurās ietilpst cilvēki cieši saistīti ar RFS, bet daži cilvēki ir locekļi un balso gan vienā, gan otrā komitejā,” neizpratnē ir klubi.

“Pie kā tas viss novedīs? Spriediet paši. Acīmredzami ir tas, ka pašreizējā situācijā virslīgas sastāvā iekļaut 17 nopietna līmeņa Latvijas futbolistus nav iespējams. Visi būtu priecīgi, ja tas būtu iespējams, bet mums šobrīd valstī nav tāda skaita kvalitatīvu futbolistu. Par kādiem rezultātiem Eirokausos šādā situācijā vispār var runāt? Tas lielākai daļai klubu nozīmēs momentālu izkrišanu no Eirokausiem un liegs nopelnīt papildus finansiālos līdzekļus kluba attīstībai,” uzsver komandas.

“Nav noslēpums, ka tieši Eirokausos nopelnītā nauda ir viens no galvenajiem finanšu līdzekļiem klubu pastāvēšanai. Vienlaikus šāds lēmums būs milzīgs trieciens tiem klubiem, kuriem jau tagad ir vienošanās ar konkrētiem spēlētājiem uz vairākiem gadiem. Tas novedīs pie tā, ka būs jālauž līgumi, sāksies tiesu darbi starp klubiem un spēlētājiem ar Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociāciju (UEFA), kas attiecīgi nozīmēs lielus finansiālo līdzekļu zaudējumus.”

Tāpat “Riga”, “Ventspils” un “Spartaks” uzsver, ka šāda lēmuma pieņemšana var likt virknei investoru pazaudēt interesi ieguldīt naudu Latvijas futbola klubos, kas nozīmēs strauju kritumu to līmenī.

“Turnīrs būtībā pārvērtīs par viena kluba (“RFS”) spēļu laukumu, kas interesanti būs tikai RFS un nevienam citam,” pauž vienības. “Īpaši ņemot vērā pēdējā laika neveiksmes gan nacionālajai, gan U-21 izlasei, vietējā čempionātā ļoti svarīgi ir paaugstināt konkurenci vietējiem futbolistiem, nevis vienkārši viņiem garantēt vietu sastāvā. Šobrīd Latvijas klubiem kā vēl nekad ir iespējas izlauzties Eiropā un godam nest Latvijas vārdu Eirokausos.”

Saistītie raksti

“Aicinām LFF valdi šajā jautājumā ieņemt konstruktīvu pozīciju, ar cieņu izturēties pret lielākās daļas klubu pozīciju, nepieļaut patvaļību un Latvijas futbola sagraušanu. Un patiešām cienīt Latvijas futbola līdzjutējus, kuru dēļ futbols arī eksistē. Vienmēr esam gatavi konstruktīvam dialogam, jo mums ir viens mērķis – celt Latvijas futbola un klubu konkurētspēju un sniegt līdzjutējiem kvalitatīvu futbolu, kas radīt prieku skatītājiem un klubiem palīdzēs sasniegt panākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī,” noslēdz klubi.

Leģionāru limits šobrīd paredz, ka katram virslīgas klubam ir tiesības pieteikt neierobežotu skaitu citu valstu futbolistu, bet laukumā vienlaicīgi var atrasties pieci no viņiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Vasiļjevam kritiens izvēles programmā un sestā vieta Maskavā
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
Taisnība uzvar – neatdekvātais “Spartak” hokejists saņem vienas spēles diskvalifikāciju
12 stundas
LA
LA.LV
Sports
Treimaņa brigāde tiesās U-17 Pasaules kausa finālu futbolā
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām uzspīdēs saule. Laikapstākļu prognoze svētdienai
11 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Latvijas futbola izlase iesit savos vārtos un zaudē Slovēnijai
4 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kopumā mums ir veicies gluži labi 3
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Naktī no bankas konta nozog naudu 2
9 stundas