×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Futbola nometnē Valmierā ar pārtiku saindējas 18 bērni

LETALETA

Otrdien un trešdien ātrās palīdzības mediķu palīdzība bija nepieciešama vairākiem bērniem kādā bērnu nometnē Valmierā; bērniem bija slikta dūša, vemšana, sākotnējās aizdomas ir par iespējamu saindēšanos ar pārtiku, aģentūra BNS uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Pēc Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) jaunākajiem datiem, sasirgušo bērns skaits divās dienās ir 18 bērnu, katrā dienā palīdzība sniegta astoņiem bērniem.

NMPD sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vītola aģentūrai BNS stāstīja, ka trešdien pieciem bērniem, kuriem ir vemšana un slikta dūša, ir astoņi gadi, savukārt diviem – deviņi gadi. Informācija par konstatēto pārsūtīta SPKC.

Arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis ziņas par aizdomām, ka bērni, iespējams, saindējušies ar pārtikas produktiem, tādēļ šobrīd notiek pārbaude kafejnīcā, kas nodrošināja bērnu barošanu. PVD sabiedrisko attiecību pārstāve Ilze Meistere aģentūrai BNS pastāstīja, ka nav konstatēti higiēnas pasākumu pārkāpumi, savukārt ir atklātas neatbilstības tehnoloģiskā procesa ievērošanā – ēdiena sagatavošanā un produktu izsekojamībā.

“Piemēram, ir atsevišķi produkti, kuriem nevar izsekot, kad un kur tie iegādāti,” paskaidroja Meistare. PVD arī paņēmis pārtikas paraugus, lai veiktu laboratorisku izmeklēšanu – lai varētu atklāt, vai pārtikā atrodams saslimšanas iniciētājs. Rezultāti gaidāmi apmēram nedēļas laikā.

Arī SPKC veic pārbaudi. SPKC vadītāja Inga Šmate aģentūrai BNS norādīja, ka visticamāk skaidrība, vai vainojams varētu būt vīruss vai saindēšanās, būs rīt no rīta.

Kopumā pagājušajā diennaktī NMPD saņēma 1126 izsaukumus, no tiem 176 saistīti ar traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+