×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Futbola spēļu sarunāšanas lieta: noskaidrota krāpnieku shēma (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu 2014. gada nogalē uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, kurā aizdomās par futbola spēļu rezultātu manipulāciju mantkārīgos nolūkos tika aizturētas vairākas personas. Lieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – 1966. un 1983. gadā dzimušiem vīriešiem, vēsta Valsts policija.

Ņemot vērā, ka uz rezultātu manipulācijas brīdi Latvijā nebija ieviesta kriminālatbildība par manipulācijām ar sporta sacensībām, citi noziedzīgi nodarījumi konkrētajā gadījumā netika konstatēti.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka abas personas, kuras agrāk bijušas saistītas ar Daugavpils futbola klubu “Daugava”, no futbola spēļu manipulācijas rezultātā sporta totalizatoros iegūtās naudas, iespējams, nav nomaksājušas nodokļus lielā apmērā – gandrīz 48 tūkstošus eiro. Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka 1966. un 1983. gadā dzimušie vīrieši, visticamāk, piesavinājušies kluba naudu 284 tūkstošu eiro apmērā. Šo naudu futbola klubs “Daugava” bija saņēmis no Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA).

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem. Savukārt par piesavināšanos lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policijas veiktā izmeklēšana konkrētajā lietā, kas parādīja problemātiku saistībā ar atbildības par sporta spēļu manipulāciju piemērošanu, un aktīvā iesaiste likuma grozījumu veikšanā, panāca konkrētas kriminālatbildības ieviešanu par manipulācijām ar sporta spēlēm. Krimināllikums no 2016. gada 1.marta paredz kriminālatbildību par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām, paredzot sodu atkarībā no nodarījuma smaguma. Piemēram, ja manipulācijas veiktas lielā apmērā vai organizētā grupā, personām, kas to veikušas, var draudēt pat brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Uz konkrētajām personām minētā norma nav attiecināma, jo viņi savas darbības veikuši vēl pirms minētās normas ieviešanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad starp šiem diviem gadījumā nav Petrija un Lajuks?

  2. Bet nodokļus taču viņi nenomaksaja .Vai tad par šmaukšanos ar lielām naudas summām nesoda? Vai tad LFF darboņi ir neaizskaramā statusā?

Draugiem Facebook Twitter Google+