Sports
Futbols

Futbola tiesnesi Anglijā soda par aizmāršību0


Monētas mešana pirms futbola spēles, lai komandas varētu izvēlēties vārtus, ir neatņemama spēles sastāvdaļa.
Monētas mešana pirms futbola spēles, lai komandas varētu izvēlēties vārtus, ir neatņemama spēles sastāvdaļa.
Foto: REUTERS/LETA

Kuriozs gadījums noticis futbola dzimtenē Anglijā, kur kāds tiesnesis sodīts par aizmāršību.

Deivids Maknamara 26.oktobrī tiesāja Anglijas Sieviešu superlīgas spēli starp Mančestras “City” un “Reading” futbolistēm. Soģis pirms mača sākuma, kad vajadzēja noteikt, kura komanda izvēlēsies savus vārtus, konstatēja, ka nav paņēmis līdzi monētu, ar kuras palīdzību parasti notiek šī procedūra.

Maknamara monētu vienkārši bija atstājis ģērbtuvē. Tiesnesis neapjuka un piedāvāja abu komandu kapteinēm izmantot veco labo “akmens, šķēres, papīrīts” metodi, ko futbolistes arī veica, tomēr starpgadījums nepalika bez ievērības un arī konsekvencēm.

Šo spēli translēja kāda no vietējām televīzijām, līdz ar to tiesneša aizmāršību redzēja arī skatītāji. Savukārt Anglijas Futbola asociācija (FA) otrdien lēma, ka Maknamara uz trim nedēļām tiek atstādināts no futbola spēļu tiesāšanas.

Saistītie raksti

FA uzsver, ka tiesnesis pārkāpis futbola spēles noteikumus, kuros skaidri un gaiši norādīts, ka pirms spēles ar monētas palīdzību tiek noteikta komanda, kura izvēlas savus vārtus, kamēr zaudētāja spēli sāk no laukuma centra.

“Tiesnesis Maknamara rīkojās neprofesionāli, jo nebija pienācīgi sagatavojies spēlei,” norādīja FA.

Maknamara tiesā arī Anglijas Futbola līgas (EFL) spēles, kas ir otrs augstākais līmenis futbola dzimtenes līgu hierarhijā.

LA.lv