Sports
Futbols

Futbola virslīgas biedri vienbalsīgi atbalsta turnīra paplašināšanos0

Foto – LETA/AFP

Biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” (LFV) biedri piektdien kopsapulcē vienbalsīgi atbalstīja turnīra paplašināšanos, kā arī biedru vairākums bija par to, ka Eiropas Savienības (ES) valstu futbolistiem nevajadzētu piemērot leģionāru statusu.

Kopsapulcē LFV valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs informēja biedrus par aktīvo darbu pie jaunu atbalstītāju piesaistes gaidāmajai sezonai, akcentējot faktu, šobrīd aktīvi norit darbs pie nākamo divu gadu ģenerālsponsora līguma formēšanas. Krivuņecs uzsvēra, ka virslīgai ir nepieciešamā finansiālā stabilitāte, lai droši skatītos nākotnē un domātu par turpmāko attīstību.

Kā zināms, jau trešo gadu virslīgu atbalsta sporta bārs “SynotTip”. Plānots, ka ar nākamo sezonu virslīgai būs jauns ģenerālsponsors.

Sapulces dienaskārtības pamatjautājums saistījās ar tā saucamo leģionāru kvotu. Septiņi no astoņiem biedriem atbalstīja priekšlikumu rosināt Latvijas Futbola federācijai (LFF) sākot ar 2019. gada sezonu ievērot likumus attiecībā uz līdztiesīgu nodarbinātību ES pilsoņiem, neattiecinot leģionāru statusu ES valstu futbolistiem, taču saglabājot leģionāru skaita limitu citu valstu futbolistiem.

Tāpat klubi apstiprināja, ka ir argumentēti izskatīt leģionāru licences maksas palielināšanu, šo finansējumu savukārt novirzot to klubu rīcībā, kuru sastāvos spēlē vietējie U-21 vecuma un jaunāki nacionālo izlašu spēlētāji.

Saistītie raksti

Vēl viens no aktuālākajiem sapulces tematiem bija klubu kopīga viedokļa formulēšana virslīgas paplašināšanas jautājumā, biedriem vienprātīgi atbalstot komandu skaita palielināšanu. Ņemot vērā resursu ieguldījumus pārspēļu organizēšanā, kā arī rūpējoties par savlaicīgu informācijas nepieciešamību plānojot 2019 gada kalendāro sezonu, kad būs nepieciešams iekļaut nacionālo izlašu logus agrā pavasarī, oktobrī un novembrī, klubi vienojās, ka lēmumam par komandu skaita izmaiņām jāseko uzreiz pēc sezonas, līdz pārspēļu organizēšanai.

Vienbalsīgs biedru atbalsts sekoja arī Krivuņeca ierosinājumam LFV kandidēt par biedru Eiropas Futbola līgu asociācijā (“European Leagues”), kas uz doto brīdi apvieno 32 profesionālās Eiropas valstu futbola līgas.

LA.lv