Sports
Futbols

Futbolists Igors Tarasovs – par spiedienu izlasē un Polijā 16

foto: LETA

Spiediens, kas radies ieilgušās neveiksmju sērijas dēļ, jāpārvērš pozitīvā efektā – tā uzskata Latvijas futbola izlases aizsargs Igors Tarasovs.

Paredzams, ka Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē sestdien viesos pret Fēru salām viņš dosies sākumsastāvā, jo Kaspars Dubra ir traumēts un treniņos nepiedalās. Latvijas izlases spēlētāji ir apņēmības pilni pārtraukt deviņu zaudējumu sēriju un revanšēties saliniekiem par pērienu pirms gada Rīgā (0:2).

Tarasovs ir viens no retajiem mūsu leģionāriem, kuram labi klājas klubā. Gada pirmajā pusē zaudējis vietu Turcijas otrās spēcīgākās līgas vienībā “Giresun” viņš vasarā atgriezās Polijā pievienojoties Vroclavas “Šlask” un jaunajā sezonā visas 11 spēles aizvadījis no zvana līdz zvanam. “Turcijā maksā daudz lielāku naudu, taču gribēju spēlēt un ticu, ka lēmums atgriezties Polijā ir pareizs. Šobrīd kopvērtējumā esam piektajā vietā, bet tur ir neprognozējams čempionāts – pirmā vieta var zaudēt pēdējai, tāpēc jāturpina daudz strādāt. Minimālais uzdevums ir būt astotniekā, maksimālais – trijniekā, lai iekļūtu Eirokausos,” teic 28 gadus vecais futbolists, kurš var spēlēt gan kā balsta pussargs, gan centra aizsargs. Sākotnēji Vroclavā treneris ar viņu rēķinājās pirmajā pozīcijā, bet pēc komandas biedra traumas pārcēla uz otro, kur arī nemainīgi spēlē.

Par psiholoģisko slogu izlasē Tarasovs neuztraucas: “Futbolā vienmēr ir spiediens – vai uzvari vai zaudē. Polijā uz katru spēli nāk 10 – 15 tūkstoši līdzjutēju. Komandas biedrs piecu metru attālumā tevi nedzird, jo fani kliedz un aktīvi atbalsti. Tādā situācijā esi viens ar savām domām. Tagad izlasei ir slikts periods un mums visiem kopā jāizdara maksimums, lai beidzot uzvarētu. Ticu, ka varam spēlēt labāk. Nedomāju, ka psiholoģiskais slogs traucēs, mēs šo stresu varam pārvērst efektā.”

Latvijas izlase astoņās kvalifikācijas turnīra spēlēs ieguvusi vien trīs punktus un B grupā atrodas pēdējā, sestajā vietā, bet saglabā cerības pacelties uz ceturto, ko ar astoņiem šobrīd ieņem Fēru salas.

Saistītie raksti
LA.lv