×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Futbols un rupjības – vai tie ir sinonīmi?

tiesnesis

Mēnesi pēc Latvijas futbola čempionāta sākuma, paralēli sportiskajām intrigām, publiskajā telpā sākušās runas par mūžīgo tēmu – futbolistu un treneru lamāšanos. Ārprāts – tā situāciju ar necenzēto vārdu lietošanu raksturojis “Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris Andris Riherts.

Latvijas futbola virslīgas izpilddirektors Normunds Malnačs atklātā vēstulē aicinājis Tiesnešu komitejas vadītāju Borisu Grigu ar vēl lielāku sparu apkarot rupjības spēļu laikā. ”Esmu saņēmis dažu klubu komentārus, ka tiesneši pietiekoši stingri nereaģē uz skaļu un uzkrītošu lamāšanos spēles laikā. Ir saprotams, ka futbols ir vīrišķīgs sporta veids, kuru pavada gan fiziskas sāpes, gan emocionāls sarūgtinājums, un spontāna necenzētu vārdu lietošana ir neizbēgama. Tomēr Virslīgas vārdā, lūdzu cīnīties ar necenzētu lamuvārdu lietošanu futbolā un bargāk vērsties pret noteikumu pārkāpējiem,” teikts Malnača vēstulē.

Pirms sezonas intervijā “LA” viņš arī atzina, ka rupjības, gribot negribot, ir un būs futbola sastāvdaļa – visā pasaulē, ne tikai Latvijā, un – arī citos sporta veidos. Tomēr sanāk, ka situācija ir sliktāka nekā gaidīja Anglijā vairākus gadus strādājušais Malnačs. Tas gan nav jauns jautājums Latvijas futbola dienas kārtībā. Par to gadiem runājis arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons, bet bez jūtamiem uzlabojumiem.

Tiesnešu komitejas vadītājs Boriss Grigs šo jautājumu “LA” nebija gatavs komentēt. Zināms, ka rīt tiks izplatīta atbilde Malnača vēstulei. Tiesneši apņēmušies pievērst leksikas jautājumam pastiprinātu uzmanību, pārrunāt to ar komandu treneriem un spēlētājiem pirms spēlēm. Vai tas atkal nebeigsies ar rekomendācijām un vai soģu cunftei būs drosme par kārtējo matu pieņemt bargākus lēmumus, rādīs laiks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+