×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

G20 aicina Eiropu un ASV atrisināt fiskālās problēmas

Foto- AFPFoto- AFP
Divdesmit pasaules attīstītāko valstu grupa G20 aicināja ASV un Eiropu ātri atrisināt to finanšu problēmas, brīdinot, ka tās rada riskus pasaules ekonomikas izaugsmei.

G20 valstu finanšu ministri un centrālo banku vadītāji solīja darīt visu nepieciešamo, lai stiprinātu pasaules ekonomiku, samazinātu nepastāvību finanšu tirgos un radītu jaunas darba vietas. Divas dienas ilgušais G20 samits Meksikas galvaspilsētā galveno uzmanību pievērsa ilgstošajai eirozonas parādsaistību krīzei un ASV draudošajām “fiskālajām klintīm” – budžeta izdevumu samazināšanai un nodokļu palielināšanai, kas spēkā stāsies janvārī, ja Baltajam namam un Kongresam neizdosies līdz šā gada nogalei panākt vienošanos. “Pasaules ekonomikas izaugsmē saglabājas pieticība, un lejupslīdes riski joprojām ir paaugstināti,” teikts G20 paziņojumā.
Tajā norādīts uz “iespējamu kavēšanos saistībā ar nesen Eiropā pieņemto politiku sarežģīto īstenošanu un iespējamu strauju fiskālo saasināšanos ASV”. Taču finanšu ministri arī pauda bažas par Japānas fiskālajām nedienām, kā arī ekonomikas izaugsmes palēnināšanos attīstības valstīs un papildu piegādes satricinājumiem atsevišķos preču tirgos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+