Foto – AFP

G20: Eiropa vienojas par vienotas banku sistēmas veicināšanu 0

G20 grupas Eiropas dalībvalstis vienojušās sākt eirozonas banku sistēmas apvienošanu, teikts publiskotajā samita paziņojumā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 104
Lasīt citas ziņas

“Mēs atbalstām ieceri apsvērt konkrētus pasākumus, lai panāktu krietni vienotāku finanšu arhitektūru, ietvertu banku uzraudzību, apņēmību un rekapitalizāciju, un noguldījumu apdrošināšanu,” teikts paziņojumā. Šajā paziņojumā norādīts, ka eirozonas dalībvalstis “īstenos visus nepieciešamos politiskos pasākumus, lai garantētu Eiropas vienotās valūtas savienības stabilitāti, tostarp novēršot situācijas, kad vājām valdībām nākas uzkrāt parādsaistības, lai glābtu to bankas”.

ASV, Starptautiskais valūtas fonds un Eiropas Centrālā banka mudinājuši Eiropā panākt lielāku banku integrāciju, cerot iedvest lielāku pārliecību laikā, kad bankas piedzīvo grūtus laikus atsevišķās valstīs. Banku savienība ar Eiropas mēroga garantijām noguldījumiem un centrālu pārvaldi, lai slēgtu bankrotējušas bankas, tiek uzskatīta par veidu, kā veicināt naudas līdzekļu plūsmu cauri sistēmai un sniegt lielāku pārliecību aizdevumu izsniegšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbalstītāji uzskata, ka šāda savienība pārrautu ciklu, kurā bankas ir spiestas paļauties uz to pašu grūtībās nonākušajām valdībām un centrālajām bankām, radot parādsaistību pieauguma apburto loku, kas rada riskus nogremdēt visus. Vācija sākotnēji izrādījusi pretestību šādam ierosinājumiem, ņemot vērā bažas, ka tās salīdzinoši veselīgajai sistēmai nāksies palīdzēt vājākām bankām valstīs, kas nav pakļāvušās disciplīnai. Taču Vācijas kanclere Angela Merkele G20 samitā, šķiet, izrādījusi nostājas maiņu attiecībā uz banku savienību. “Mēs esam runājuši par Eiropas institūciju, kas varētu pārstāvēt banku uzraudzību,” pirms samita noslēguma norādīja Merkele. “Mēs esam arī apsprieduši vadlīnijas saistībā ar noguldījumu apdrošināšanas garantiju fondu un banku restrukturizāciju.”

Tikmēr Francijas prezidenta pārstāvji pavēstīja, ka sīkākas detaļas par banku savienību tiks izstrādātas vēlāk. Savukārt Eiropas Komisijas prezidents Žozē Barozu sacīja, ka komisija ķersies pie darba saistībā ar banku savienību un šajā rudenī tiks prezentēti ierosinājumi, kas papildinās jau panākto vienošanos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.