×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

G7 pieprasa Putinam pārtraukt Ukrainas destabilizāciju (5)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epaselect epa04239769 US President Barack Obama (C) is welcomed by European Commission President Jose Manuel Barroso (L) and European Council President Herman Van Rompuy (R), ahead of the G7 Summit, at the European Council headquarters in Brussels, Belgium, 04 June 2014. The Brussels G7 Summit will discuss the situation in Ukraine and the relations with Russia as well as other foreign policy issues, the global economy, energy, climate change and development. EPA/JULIEN WARNAND

 G7 valstu līderi, trešdien tiekoties Briselē, pieprasīja Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam izbeigt Ukrainas destabilizāciju, draudot ar jaunām sankcijām, ja šīs prasības netiks ņemtas vērā.

Līderi apliecināja, ka cer uz “konstruktīvām” sarunām ar Putinu Normandijas desanta 70.gadadienas piemiņas pasākumu gaitā šonedēļ Francijā, tomēr Maskavai jārēķinās, ka pret to var tikt īstenoti jauni soda pasākumi.

Putinam ir jāatzīst 25.maijā notikušo Ukrainas prezidenta vēlēšanu rezultāti, jāaptur Ukrainas austrumu reģionu destabilizācija un jāatvelk karaspēks no robežas, teikts G7 valstu līderu līderu kopīgajā komunikē.

“Austrumukrainas destabilizācijas pasākumi ir nepieņemami, un tie ir jāizbeidz,” norādīja līderi. “Mēs esam gatavi mērķtiecīgās sankcijas padarīt intensīvākas un spert jaunus nozīmīgus savaldīšanas soļus, lai Krievijai noteiktu papildu samaksu, ja notikumu dēļ tas būs jādara.”

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. sie viri gatavi palidzet porosenkom slepkavot savu tautu ukraina….

 2. Путин заявил вчера открытым текстом-Россия не является стороной конфликта в Украине.
  И все-можно умыться:)остальное-пустое бла бла бла:)

 3. Tajā pašā laika Francija pārdos Mistral triecienbāzeskuģus – ja tie būtu pia Batumi un tad pie Odesas? Kas tad – tā pati Minhene jau ar triecienieročiem?p

 4. Konteksts

  Ukrainas notikumi noteikti ir planetāri globālo procesu sastāvdaļa. Ukrainas notikumu analīzē noteikti jāņem vērā planetāri globālais konteksts.
  Šajā kontekstā no vienas puses ietilpst tie procesi, kuri attiecās uz „balto” cilvēku likteni. No otras puses ietilpst tie procesi, kas attiecās uz citu rasu (civilizāciju) likteni. Praktiski tas nozīmē, ka centrā ir planetāri globālā demogrāfiskā pāreja un tas viss, kas ar to saistīts. Eiropeīdiem tā ir izmiršana, pirmsnāves agonija, planetārās iniciatīvas un kulturoloģiskā statusa zaudēšana. Citām rasēm tas ir demogrāfiskais kāpums, pasionaritātes pieaugums, planetārās iniciatīvas pārņemšana un kulturoloģiskā statusa iegūšana un nostiprināšana. Tādējādi „baltie” zaudē savu lomu uz planētas un strauji nonāk citu enerģisku rasu pakļautībā. Protams, citas rases joprojām turpina tradicionālo cīņu pret vesternizāciju un Rietumu civilizācijas kundzību, ko histēriski cenšas saglabāt „baltie”.
  Katrā ziņā nav aizmirstams, ka planetāri globālajiem procesiem piemīt milzīgi sakāpināta enerģija. Tā ir tāda tipa enerģija, kas izpaužās pārejas posmos, kad visi spēki tiek koncentrēti gan iepriekšējās dzīves kārtības saglabāšanai, gan jaunu dzīves apstākļu izveidošanai. Tā ir strukturāli ļoti pretrunīga enerģija, kurai piemīt gan milzīgas ambīcijas, gan īstas pašpārliecinātības trūkums, gan hipertrofēta pašaizsardzība, gan fanātiska velme realizēt jaunos dzīves uzdevumus. Tā nav enerģija, kas ir raksturīga laikmetiem, kad ir iestājusies zināma dzīves stabilitāte, kas var pat robežoties ar stagnāciju. Tā ir enerģija, kurai piemīt izteikta agresivitāte, iracionālisms, saprāta zaudēšana, aloģiskums uzvedībā un darbībā. Turklāt tas attiecas uz abām pusēm; tiem, kuri iet bojā un cenšas par katru cenu paildzināt savu eksistenci; arī tiem, kuri fanātiski vēlas radikāli optimizēt savu dzīvi saskaņā ar jaunajām vajadzībām.
  Ukrainas notikumi parāda, ka agresivitāte, iracionālisms, saprāta zaudēšana, aloģiskums uzvedībā un darbībā praktiski var prasīt arī lielus cilvēku upurus. Minētās īpašības transformējās ārprātīgā savstarpējā naidā, ārprātīgā cinismā, arprātīgās psihiskās reakcijās. Tas bija sastopams arī agrāk, kur bojāejošā un reti nelietīgā ASV izprovocēja asiņainus slaktiņus. Tikai agrāk tas galvenokārt notika citu civilizāciju zemēs. Ukraina ir „balto” zeme, un Ukrainā pamatā izpaužās „balto” iekšējās kaislības, kuras stimulē demogrāfiskā pāreja un tās sekas. Kaislības atklāj „balto” degradāciju: latviešu pagrimumu, ebreju pagrimumu, ukraiņu, krievu pagrimumu, arī citu Eiropas tautu pagrimumu, vairs nespējot objektīvi vērtēt savu dzīvi. Ukrainas notikumi atklāj, cik grandiozi eiropeīdu prātu ir aptumšojis rases kritiskais un bezcerīgais stāvoklis.
  Saprotams, šis stāvoklis lielā mērā ir arī pašu „balto” uzkurināts. Tas nav tik lielā mērā citu rasu uzkurināts. Pirmsnāves agonijā „baltie” paši sāk viens otru iznīcināt. „Balto” morālais un intelektuālais pagrimums jau ir tik grandiozs, ka par lielajiem cilvēku upuriem var teikt – „viņi paši to ir pelnījuši”.
  No Artūra Priedīša bloga “Stikla kalns”.

  • Kāds samurgojums… Baltie iznīkt netaisās. Kaut vai vācieši, pie visa tirgotāju izraisītā razojumu kvalitātes zuduma, vāciesi ir palikusi uzticīgi sev un razo labi un lēti. Noteikti spēj konkurēt ar ķīniešu erzacu. Ebrejus pieskaitīt pie baltās rases ir liela kļūda, draugs… Nu tā apmēram.

Draugiem Facebook Twitter Google+