×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

G7 pret Dienvidķīnas jūras salu militarizāciju

US President Barack Obama(L) holds a bilateral meeting with Japanese Prime Minister Shinzo Abe during the Group of Seven (G7) summit meetings in Shima on May 25, 2016. Foto - AFP/LETAUS President Barack Obama(L) holds a bilateral meeting with Japanese Prime Minister Shinzo Abe during the Group of Seven (G7) summit meetings in Shima on May 25, 2016. Foto - AFP/LETA

Tā sauktā lielā septiņnieka jeb G7 valstu līderi samitā Japānā paudīs iebildumus pret Dienvidķīnas jūras salu izbūvi un to militarizāciju, tomēr konkrēti Ķīnu nepieminot, vēsta Japānas mediji.

Samits sākas šodien Japānas piekrastes pilsētā Šimā. Uz Ķīnas pieaugošās aktivitātes Dienvidķīnas jūrā fona Japānas premjerministrs Sindzo Abe aicinājis teritoriālās pretenzijas balstīt starptautiskajās tiesībās un strīdu risinājumu panākt mierīgā ceļā, nevis ar spēku vai piespiešanu. Ķīna uzskata, ka tai pienākas gandrīz visa Dienvidķīnas jūra, un tā ir izraisījusi satraukumu citās reģiona valstīs, veidojot mākslīgās salas un veicot būvniecības projektus šajās teritorijās, tostarp būvējot skrejceļus. Bez Ķīnas pretenzijas uz teritorijām Dienvidķīnas jūrā ir izteikusi arī Bruneja, Filipīnas, Malaizija, Taivāna un Vjetnama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+