Pasaulē
Eiropa

G7 vēstnieki satraukti par Krievijā ieslodzīto ukraiņu režisoru Sencovu0


Režisors Oļegs Sencovs
Režisors Oļegs Sencovs
Foto – LETA/REUTER

G7 valstu vēstnieki ceturtdien pauda dziļu satraukumu par ukraiņu kinorežisoru Oļegu Sencovu, kurš cietumā Krievijas Galējos Ziemeļos pieteicis badastreiku.

“Mēs esam dziļi satraukti par Oļega Sencova un citu ukraiņu cietumnieku un ieslodzīto situāciju Krievijā,” kopīgajā paziņojumā, kas publicēts tviterī, apliecināja G7 valstu vēstnieki Kijevā.

“Viņu atbrīvošana plašākas ieslodzīto apmaiņas ietvaros būtu svarīgs humāns solis uz priekšu,” teikts paziņojumā.

ASV vēstniecība Kijevā mudināja Maskavu rīkoties, ņemot vērā, ka Pasaules kausa futbolā dēļ starptautiskās sabiedrības skatiens ir pievērsts Krievija.

“Laikā, kad pasaule seko līdzi Pasaules kausam, Krievijai vajadzētu ļaut piekļuvi ukraiņu cietumniekiem, arī kinorežisoram Oļegam Sencovam, kas jau otro mēnesi Krievijas cietumā turpina badastreiku,” tviterī norādīja vēstniecība.

Vairākas Krievijas un ārvalstu prominences skubinājušas Maskavu atbrīvot Sencovu, arī amerikāņu rakstnieks Stīvens Kings un “Oskara” balvai nominētais krievu režisors Andrejs Zvjagincevs.

Kā ziņots, Sencovs ir pieteicis badastreiku, pieprasot visu Krievijas cietumos esošo ukraiņu politieslodzīto atbrīvošanu.

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par “teroraktu plānošanu”, un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Saistītie raksti

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirti viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

LA.lv