×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. maijs, 2012
Drukāt

G8 līderi: Grieķijai jāpaliek eirozonā

samits2

“Lielā astoņnieka” līderi samitā Amerikas Savienotajās Valstīs apsveikuši Eiropas Savienības centienus izstrādāt rīcības plānu, kas vērsts uz ekonomikas izaugsmi, un vienlaikus pauduši pārliecību, ka Grieķijai jāpaliek eirozonā.

“Mēs atzinīgi vērtējam Eiropā notiekošās sarunas par pasākumiem, kas vērsti uz pieauguma veicināšanu, tai pašā laikā saglabājot virzību uz finansiālo konsolidāciju uz strukturāliem pamatiem. Mēs atzīstam, ka spēcīga un saliedēta eirozona ir svarīga pasaules stabilitātei un ekonomiskajai atjaunotnei, un apliecinām, ka esam ieinteresēti, lai Grieķija paliek eirozonā, vienlaikus respektējot savas saistības,” teikts paziņojumā, kas pieņemts G8 samitā Kempdeividā.

Kā samita noslēguma runā uzsvēris ASV prezidents Baraks Obama, visi tā dalībnieki vienojušies, ka “izaugsmei un jaunu darbavietu radīšanai jābūt galvenajai prioritātei”.

Vēlāk Obamam bijusi stundu gara tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, pēc kuras Baltais nams izplatījis paziņojumu, ka Obama vienlaikus izprot un atzīst arī fiskālo reformu nepieciešamību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+