×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Gabaliņš māmuļas Āfrikas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ziemas sākumā “Arēnā Rīga” lielus un mazus gaidīs košs gabaliņš karstās Āfrikas – 19. decembrī šeit norisināsies afrikāņu cirka šovs “Māmuļa Āfrika”, kurā skatītājus priecēs virtuozi akrobātiski triki, eksotiskas melnā kontinentā tautas dejas un enerģiski dejotāji košos tērpos.

Divarpus stundu garajā izrādē piedalās Āfrikas kontinenta cirka mākslas talanti – pavisam 40 akrobāti no Austrumāfrikas valstīm Etiopijas, Tanzānijas, Dienvidāfrikas, Kongo un Zimbabves. Starp viņiem ir gaisa vingrotāji, žonglieri, cirka mākslinieki uz koka kājām, klauni, mūziķi un perkusionisti, kuri skatītāju uzmanībai piedāvās iespaidīgus spēka, veiklības un lokanības numurus.

Izrādē apvienotas tradicionālās afrikāņu dejas un mūsdienu cirka numuri, akrobātiski priekšnesumi un dzīvā mūzika, kā arī nacionālā horeogrāfija un Eiropas klaunādes elementi. Turklāt tas viss tiek darīts jautrā atmosfērā, bet krāšņo izrādi papildina “dzīvajā” izpildītas afrikāņu mūzikas solo kompozīcijas Tanzānijas grupas “In Africa” eksotisku melodiju un ritmu skanējumā.

Cirka apvienība “Māmuļa Āfrika” dibināta 2006. gadā. Šo gadu laikā cirks kļuvis par Eiropas un Austrālijas mīluli. “Uz skatuves mākslinieki saplūst vienā ģimenē, kuras dzīvesprieks un aizrautība tūlīt pat aizrauj skatītāju. Mūsu priekšnesumi ir saprotami jebkuras rases un kultūras cilvēkam,” par izrādi saka “Mother Africa” cirka trupas producents Vinstons Radls, kurš pats jau kopš 1983. gada ir profesionāls akrobāts, karjeru sācis kā breika dejotājs Zimbabvē.

Pirms desmit gadiem Radls sāka ceļojumu cauri Āfrikas valstīm, meklējot un atrodot jaunus māksliniekus pats savam cirkam. Gadu vēlāk cirka mākslinieks atvēra savu cirka mākslas akadēmiju Tanzānijā, kurā pilnveidot savus talantus varēja jaunie afrikāņu akrobāti no dažādām Āfrikas valstīm. Akadēmija darbojas joprojām. Tajā aicināti talantīgi jaunieši – labākie no labākajiem, kurus studiju un uztura izmaksas sedz pati akadēmija. Nav noslēpums, ka nokļūt skolā vēlas daudzi jaunieši – šī ir arī iespēja izkļūt no nereti smagajiem dzīves apstākļiem Āfrikā. Viens no akadēmijas virzieniem ir arī labdarība, akcijas “Cilvēki cilvēkiem” ietvaros sniedzot sociālu palīdzību Etiopijai.

Pirmā ievērojamā Radla akrobātu uzstāšanās notika 2004. gadā Dubaijā. Radla veidoto priekšnesumu toreiz ievēroja kādreizējais Maikla Džeksona un Lučāno Pavaroti menedžeris Maikls Hof-
mans, un tika parakstīts līgums. Kopš tā laika šovs sniedzis simtiem izrāžu daudziem simtiem tūkstošu skatītāju Eiropā, Austrālijā un Jaunzēlandē.

Izrādi “Māmuļa Āfrika” kritiķi nodēvējuši par sajūtu vai prieka cirku un svētkiem dvēselei. “Esiet droši – neaizmirstamie iespaidi ļaus jums ielūkoties dziļākajos Āfrikas kontinenta noslēpumos, par kuriem līdz šim neesat pat nojautuši!” par šovu saka tā veidotāji.

VARBŪT NODER

Izrāde: 19. XII 19.30. Ieeja no 18.30.

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 10 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+