×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Gada ārsta titulu ieguvis ģimenes ārsts Juris Jakovins (28)

Foto - latmedia.eduFoto - latmedia.edu

Šovakar “Gada balvas medicīnā 2013” pasniegšanas ceremonijā Gada ārsta titulu ieguva ģimenes ārsts Juris Jakovins, aģentūrai LETA pastāstīja pasākuma koordinatore Sabīne Zālīte.

Jakovins praktizē Valmierā un ir uzņēmies rūpes par aptuveni 5000 cilvēku. Iedzīvotāji balsojumā mediķim veltījuši virkni labu vārdu, īpaši bieži uzsverot ārsta pieejamību. Viņš tiek raksturots kā humora, pozitīvisma un nerimstošas enerģijas pilns cilvēks.

Šogad “Gada balva medicīnā” tika pasniegta kopumā desmit nominācijās, lai godinātu veselības nozarē strādājošos par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā. Sešās nominācijās, tostarp “Gada ārsts”, uzvarētājus noteica iedzīvotāji.

Par “Gada ārsta palīgu” sabiedrības balsojumā atzīta Krāslavas slimnīcā praktizējošā ambulatorās aprūpes ārsta palīdze Antoņina Sinkeviča. Mediķe tiek dēvēta par Kombuļu pagasta “labo gariņu”. Viņa savos pacientos klausoties ne tikai, domājot par slimību, bet arī mēģinot saprast cilvēku problēmas un dzīves sarežģījumus kopumā.

Savukārt “Gada māsas” titulu ieguvusi Ludzas rajona slimnīcas operāciju māsa Aija Hmeļevska, kura šo darbu dara jau vairāk nekā 20 gadus. Viņas darbs ticis novērtēts ar goda zīmi “Ludzas novada gada cilvēks 2012”. Hmeļevska atzīst, ka viņas lielākais apbalvojums ir iespēja strādāt darbu, kuru viņa mīl.

Par “Gada vecmāti” iedzīvotāji atzinuši Liepājas reģionālās slimnīcas mediķi Ingūnu Ķudu, kura vairāk nekā divus gadu desmitus palīdz nākt pasaulē mazajiem liepājniekiem. Pacienti teic, ka vecmāte esot kā labā, baltā ragana, jo viņai piemītot pārliecība, gaiša aura un viņas klātbūtne spējot nomierināt. Par sava darba lielāko gandarījumu Ķuda min brīdi, kad pasaulē nāk vesels bērniņš, tāpēc novēl “lai Latvijā dzimst vairāk veselu bērnu!”.

Nominācijā “Gada farmaceits” laurus plūca Lizuma pagasta farmaceite Laima Klimona, kuru iedzīvotāji raksturo kā dzīvespriecīgu, sirsnīgu un enerģisku cilvēku. Paralēli darbam aptiekā viņa izveidojusi ārstniecības augu dārzu, kurā rīko dažādus pasākumus un lasa lekcijas.

Visbeidzot nominācijā “Gada rehabilitācijas speciālists” apbalvota Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas fizioterapeite Arnita Birziņa. Pacienti viņu raksturo, kā speciālisti ar dvēseli, kura spēj aizraut, motivēt un nežēlo savu laiku, lai pacients atkal tiktu “uz pekām”. Pati mediķe atzīst, ka lielākais gandarījums pēc ilgstoša darba ar pacientu ir vēlāk redzēt viņu pilsētā pastaigājamies.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. PALDIES dr.Jakovīnam,viņš tiešām ir ļoti labs ārsts-ārsts ar lielo BURTU–nekad neatteiks un palīdzēs,,vēlu viņam visu visu to labāko……………….

 2. Jurciks ir vienkarsi SUPER:)) Turi mastjuhu:)

 3. Ja būtu vairāk tik laipni un atsaucīgi dakteri kā Jakovīns tad būtu mazāk slimo un nomocīto ar depresiju.Lai viņam ilgs mūžš un veselība

 4. Pats labākais ĀRSTS !!! Paldies Tev,Juri par visu!

 5. No 1991 gada Ārsts visai manai ģimenei. Pārbraucot dzīvot uz Rīgu nemainiju, un ārī nemainīšu. Otrā tāda nav!!!!!

 6. Vins tiesam ir loti pretimnakosh un ar humora izjutu!Nav taa ka justos neerti pie vinja!Paldies vinam!:)

 7. JURI, APSVEICU! TĀ ARĪ TURPINI UN VISS BŪS KĀRTĪBĀ.

 8. Lai vai kā te par Juri izsakās, bet nevienu citu tādu ārstu nezinu. Viņš katru pacientu sagaida smaidīgs ,uzrunā vārdā. Nekad nav rupjš, īgns. Juris pat pieņems ,ja arī nebūs tas 1,42 euro tajā brīdī ko iedot. Pieejams ir regulāri, kas ir milzīgs + Pieņems visus ,neteiks man darba laiks ir beidzies, tas ir vēl viens + Paldies, Jurim! Medmāsām gan vajadzētu piedomāt par savu attieksmi. Reizēm sajūta, ka esi ielauzies privātā teritorijā, ne darba vietā.

  • Par māsām pilnīgi taisnība.Vispār ,vai dakteris arī zina,ka māsas prasa par recepšu un atbrīvojuma zīmi skolām un bērnudārziem naudu.Un arī gribētos,lai pie daktera esot,neviens netraucētu no māsas telpas puses.

 9. Visu cieņu Jurim Jakovinam,izturību jums ar pacientiem.Viņš mums ir kā dzīvības glābējs.Jauki ka tādu ir.

 10. Negribu aizvainot citus ārstus,,bet J.Jakovīns tiešām ir ļoti labs ārsts,nebūtu viņa,tad diezvai manis vairs būtu

 11. Daudz runāsiet, ka pa dvacari to un dvacari šito, vai zilās lapas un visas receptes pa vieglo dabūnat, beigās paliksiet bešā, un varēsiet pie cita pa dārgākam naudām un ar vazāšanos pie citiem ārstiem… DIVKOŠI jūs esat….. tak sēžat un priecājaties, ka pa vieglo visu dabūjat, nevis bazūnējat pa visu pasauli…

 12. Tas ir super !!!Mes sen to gaidijam. Apsveicam Juri vins ir vislabakais arsts.

 13. Cilvēks labs ar labu humoru, bet kā ārsts to gan nevarētu teikt, pacienti pie viņa iet kā pa konveijeru.
  Zilo lapu bez problēmām var dabūt un arī zāļu receptes, jo ne velti viņam ir tik daudz pacienti.
  Arī es pie viņa gāju un vīrs, bet kādu laiku atpakaļ nomainījām viņu pret citu ģimenes ārstu. Manam vīram un meitai uzstādīja tādas diagnozes, kādas patiesībā nav viņiem.

 14. Pievienots: 2014-01-15 15:11Komentāri: 0
  Pret Valmieras domes deputātu Jakovinu ierosināto krimināllietu turpinās skatīt augustā

  Valmieras rajona tiesa līdz 26.augustam atlikusi krimināllietas izskatīšanu pret Valmieras un Rencēnu pagasta ģimenes ārstu un Valmieras pilsētas pašvaldības deputātu Juri Jakovinu (ZZS) par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu pacientiem, aģentūru LETA informēja Valmieras rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Nora Liepiņa… Ak, Latvija tu nebeidz mani pārsteigt… Un vēl tie labi aprūpētie 6404 pacienti…

  • VIŅŠ NOMINĒTS KĀ LABĀKAIS ĢIMENES ĀRSTS ,PAR KĀDU VIŅU ATZINUŠI VIŅA TŪKSTOŠI PACIENTI. TAVA INFORMĀCIJA NEVIETĀ.VIŅŠ TIEK ATZDZĪT UN SLAVINĀTS KĀ LABĀKAIS D-A-K-T-E-R-S.

 15. Pazīst un kā vēl pazīst, lai gan apmeklēju reizi gadā vienmēr zin gan vārdu gan slimības vēsturi(bez grāmatiņas un iepriekšējas pieteikšanās) un pat darba vietu. Izcils ārsts

 16. Tik daudz pacientu,reāli,nav iespējams,es domāju ,ka jūs nezinat un uz ielas nepazīstat savus pacientus

 17. dzenat? Jakoviins? da labi!

 18. Labāku Ārstu Valmierā neatrast!

 19. ŠAUSMAS, KĀDUS ĀRSTUS UZSKATA PAR LABĀKIEM.

 20. Zilo lapu un tabletes varu dabuut bez probleemam!!!

 21. Tiešām ļoti labs ārsts,būtu vairāk šādu ārstu,ārsts ar lielo burtu,sen pelnījis šādu godu!!!!

 22. *Apsveicami !!! Kaut tādu Dakteru būtu mums vairāk !!!***
  Visu cieņu !

 23. Jā, dakteris ar lielo burtu ,lai viņš tā turpina paldies!

 24. MALACI–lai veicas-sen bija to pelnijis

 25. ko tik pie viņa pa dvacāri neizdarīsi 😀

 26. Lai veicas turmak!

Draugiem Facebook Twitter Google+