×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. decembris, 2016
Drukāt

Gada atgriešanās. Sirds izdakterēta, pils izremontēta (15)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Gada nogalē atskatāmies uz dažādiem notikumiem Latvijas dzīvē – par ko jāpriecājas, par ko jākaunas, ar ko jālepojas un ko labāk būtu aizmirst.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trīs mēnešus – no janvāra līdz martam – nevarēja pildīt savus pienākumus, jo pārcieta sirds operāciju. P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kardioķirurgiem izdevās likvidēt infekcijas avotu prezidenta sirds vārstulī un infekcijas skarto vārstuli aizstāt ar vārstuļu protēzi.

Sākumā no sabiedrības tika slēpts, ka prezidentam ir pamatīgi veselības stāvokļa sarežģījumi. Viņa atrašanos slimnīcā Rīgas pils preses dienests pamatoja ar atveseļošanos no vīrusa infekcijas. Tomēr arī vēlāk, kad prezidents tika pārvests uz Stradiņiem, kur viņam veica sirds operāciju, sabiedrībai tikpat kā nekas netika stāstīts. Kad „Latvijas Avīzes” rīcībā nonāca informācija, ka Valsts prezidenta veselības stāvoklis ir ļoti smags un, iespējams, viņam var rasties grūtības turpināt pildīt savus pienākumus, laikraksts, neatlaidīgi uzdodot jautājumus prezidenta padomniekam Gustam Kikustam, centās noskaidrot, vai tā varētu būt taisnība. Stradiņos steidzīgi tika noorganizēta preses konference. Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Guntis Puķītis neslēpa, ka „mēs bijām spiesti ar ārstu atļauju organizēt” preses konferenci, lai neveicinātu nepamatotas spekulācijas par prezidenta veselības stāvokli un novērstu „nez kāpēc pēkšņi saplaukušas baumas”.

No Vējoņa teiktās videouzrunas sabiedrība uzzināja, ka prezidentam ir iedzimta sirds kaite.

R. Vējonis, atgriezies pie veselības, Valsts prezidenta pienākumus pilnā apmērā atsāka pildīt 30. martā.

Vēl viena atgriešanās prezidentam šogad bija saistībā ar darba vietu – 22. augustā Raimonds Vējonis pārcēlās no pagaidu rezidences Melngalvju namā uz pastāvīgo prezidenta rezidences vietu – Rīgas pili. Rekonstruējot pili, pirmās kārtas darbiem tika izlietoti 34,2 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Cilvēki strādā, saslimst, kuram tas nav pazīstams – slimība uzbrūk pēkšņi un tuvinieki uztraucas. Izskatās, neviens nav gana labs vai laba, lai izrādītu ja ne cieņu, tad vismaz nepļāpātu tukši un bez seguma. Valsts amatpersonas un viņu dzīvesbiedri ir cilvēki, nevis roboti. Un daļa vainas tam, kas Latvijā notiek politikā, ir vēlētāju, nevis vēlēto personu vaina. Ir jāpriecājas, ka joprojām prezidents runā latviski, ka valstī visas sfēras nav pārpludinājusi krievu valoda, ka krievu valoda neprevalē visos medijos, un, ka vēl var saņemties un ieraudzīt, ko izdarījuši labējie spēki, nevis kreisisku ideju un divvalodību uzspiedošas partijas un to funkcionāri. Prasīt un arī pašiem darīt, visa pamatā, un tikai. Bet pie mums tāda ironizēšana un stils ne tāds vai šitāds – modē. Cilvēki gadiem mācās politiskās zinātnes, vai kundzes nedrīkstētu latviski sirsnīgi pasacīt, ko domā sieviete? Bērni, ģimene, rūpes par savējiem. Pirms apriet, cik gudrs katrs esam, paši sevī domājam. Varbūt esam vēlīgi un labestīgi. Kur nu. Tas tomēr ir tiešām lieliski un sirsnīgi un labi, ka ģimeniskas vērtības un tik zināmas lietas kā veselība pirmajā vietā, un par to ģimenisko arī sabiedrība uzzināja. Kā piemērs attiecībām, rūpēm par tuvāko. Par ģimeni ar normālu – sieva, vīrs, bērns – izpratni un piemēru. Vai mums viss cilvēciskais kļūst svešs? Kas notiek ar latvieti, kas notiek ar to vērtību izpratni, kas gadsimtiem bijusi veselīga un tuva labestīgumam un atsaucībai, otra pažēlošaanai vai līdzjušanai, kas notiek cilvēku sirdīs?
  Lai veselība visiem Jaunajā gadā!

 2. sic tranzit gloria mundi Atbildēt

  Izrādās, ka jaunākā krutākā mode ir durvju sargi lauka formās !
  Kā fideļi kastroļi…
  Agrāk stulbie stilisti šuva parādes mundierus reprezentāciju
  personālam, tagad vienkārši aiziet uz “kapķorku” un paņem…

 3. Žēl bija viņus skatīties – tik samāksloti. No papīra visu lasīja, bez iedvesmas.

 4. Un sekmīgi izvairījās no tikšanās ar ASV senatoriem.

 5. Paldies, ka atgādinājāt…Mums tak ir prezidents! Kopš modes un citas prezidentiskā pāra foto skates piebremzetas, bija jau aizmirsies, ka mums tomēr ir kāds, ka labāks,gudrāks, čaklāks un protams fotogeniskāks. Nu īsts fotomodelis, kam mums visiem (latviešu tautai) lidzināties!

 6. kad nav prezidenta,tad lai arī nav…

 7. Un kāds tur prezidenta nopelns

 8. prekskam vispar vajaga prezident

 9. Nu nemak ta Iveta gerbties vis tik saurs un sakrunkajies butu plataks butu cits skats.Pa retam vajag pie spogula pieiet.

 10. izdakterēta sirds,tātad bez sirds…

 11. Vai tad kas mainītos tautas labā ja viņš būtu uz vietas?

 12. Vai tad mūsu valstī ir prezidents?…neko par tādu neesmu dzirdējis..

 13. ak dievs, tā sieva………………..

 14. Prezident, viss ir gaidam beidzot darbus.

  • Lietderīgāk izmantot laiku Jaunajā gadā un atmest tās mūžīgās negācija Latvieti un pārējie tāda tipa latvieši !
   SKumji, ka vienmēr tāda skaudība un sliktā saskatīšana …

Draugiem Facebook Twitter Google+