×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Gada balva Rīgas arhitektūrā – RTU Radošo industriju centra autoriem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 6. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā 2014. gada balva Rīgas arhitektūrā pasniegta Rīgas Tehniskās universitātes jaunā Radošo industriju centra autoriem – arhitektiem Ģirtam Valeinim, Jānim Prusakam, Kristīnei Krakopei, Signei Zihelmanei un inženierim Artim Silmanovičam.

Radošā grupa saņēmusi balvu “Par kompetenci un degsmi 21. gadsimta augstākās izglītības un pētniecības prasībām atbilstošas sabiedriskas būves izveidošanā”.

Papildus gada balvai, Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra astoņas atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.

“RTU radošo industriju centrs Ķīpsalā neapšaubāmi demonstrē Rīgas arhitektūras skolas varējumu un, cerams, dos vērā ņemamu ieguldījumu topošo inženieru un radošo industriju speciālistu profesionālajā izaugsmē,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Šogad balvas pasniegšana simboliski notika Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” – objektā, par kura atjaunošanu Gada balvu Rīgas arhitektūrā pērn saņēma SIA “Arhitektu birojs KRASTS” un arhitekte Renāte Truševska, arhitektūras studente Liena Brasla un ainavu arhitekte Kristīne Dreija.

Arhitektūras darbu skatei sākotnēji tika pieteikti vairāk nekā 70 objekti, kas tika apskatīti četrās objektu grupās. Arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Dalībniekus – būves un to autorus – skatei varēja izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona.

Oktobra pirmā pirmdiena pēc Starptautiskās Arhitektu savienības iniciatīvas un iedibinātas ilggadējās tradīcijas visā pasaulē tiek atzīmēta kā Pasaules arhitektūras diena. Visā pasaulē, arī Rīgā, arhitektūras nozares profesionāļi to šogad atzīmē 6. oktobrī.

Starptautiskās Arhitektu savienības padome kā šī gada Pasaules arhitektūras dienas tēmu ir izvēlējusies konceptu “Veselīgas pilsētas, laimīgas pilsētas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+