×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

“Gada balva Rīgas arhitektūrā” tikusi Gaismas pilij (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Gaismas pils no Pārdaugavas puses.

“Gada balvu Rīgas arhitektūrā” pirmdien svinīgā pasākumā saņēma Latvijas Nacionālā bibliotēka, aģentūra BNS uzzināja pasākumā.

Pasākumā tika sumināti gan pasūtītāji – Kultūras ministrija, projektētājs Gunārs Birkerts sadarbībā ar “Arhitektu biroju “Ģelzis – Šmits – Arhetips””, kā arī būvfirma – “Nacionālā būvkompāniju apvienība”.

Tostarp sabiedrības atzinība – pirmā vieta balsojumā – tika piešķirta biroja ēkas pārbūvei un jaunbūvei Vaiņodes ielā 1, kur izvietots Latvijas valsts mežu pārvaldītāja “Latvijas Valsts mežu” birojs. Projekta pasūtītājs ir uzņēmums “Vaiņodes krasti”, bet projektētājs – “5.iela”. Darbus veica būvfirmas “Moduls Riga” un “Arčers”.

Žūrijas atzinības saņēma- daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve Grostonas ielā 19 – par teicamu rezultātu akustiskās vides nodrošināšanā, koka ēkas pārbūve Krišjāņa Valdemāra ielā 45, projektētājiem – “5.iela” – Vaiņodes ielā 1 par arhitektoniski veiksmīgu koka izmantošanu Rīgas pilsētvidē, projektētājam un uzraugam – par biznesa centra jaunbūvi Piedrujas ielā 7 – par labu arhitektu prakses standartu uzturēšanu, pasūtītājam un projektētājam – par laikmetīga dzīvīguma atgriešanu koka ēkai Jelgavas ielā 72.

Tāpat atzinību saņēma – pasūtītājs, projektētājs un būvnieks – par zobārstniecības klīnikas jaunbūvi Ģertrūdes ielā 59, par gaumi un centību arhitektoniskās ieceres īstenošanā, autori, būvnieki un pasūtītāji par Rīgas 1.slimnīcas 8.korpusa pārbūvi – par vēsturiskās pilsētvides saglabāšanu. Atzinību izpelnījās arī daudz stāvu daudzdzīvokļu ēkas Elizabetes ielā 3 autori, pasūtītāji un būvnieki un klīnikas ēkas Vingrotāju ielā 1 autori, pasūtītāji un būvnieki.

Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis norādīja, ka patlaban norisinās Rīgas “sejas” veidošanās jeb pārmaiņu process. “Šodienas pasākums ir atslēgas notikums šajā procesā, kad rezumējam paveikto un izceļam labāko un labākos,” pauda Princis.

Viņš norādīja, ka katru gadu ekspluatācijā tiek pieņemti vairāki simti būvobjektu, un vismaz simts no tiem pārveido “pilsētas seju”.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pasākumā norādīja, ka arhitektūrai ir svarīga loma pilsētvides veidošanā. “Mēs redzam, ka katru gadu top jauni un jauni objekti. Lielu īpatsvaru ieņem publiskais pasūtījums, valsts pasūtījums. No vienas puses tas ir tāds “diemžēl”, bet no otras puses tas ir stimuls attīstīsies ekonomikai, strādāt pie lieliem projektiem,” teica Radzevičs.

Vienlaikus viņš piebilda, ka ikdienā redzami arī daudzi mazie projekti – plāksnītes ar vietvārdu skaidrojumiem pilsētas ielās, labiekārtoti parki. “Tas ikdienā priecē cilvēkus, kuri neiet tajās lielajās, publiskajās ēkās, rada tīkamu pilsētvidi ne tikai tūristiem,” sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektors.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “2015. gada balva Rīgas arhitektūrā” bija pieteikti 17 pretendenti, bet skates žūrija nominējusi deviņus objektus balvas saņemšanai.

Tradicionāli balva tiek pasniegta par iepriekšējā gadā atzīto labāko būvi.

Jaunāko Rīgas arhitektūras objektu skate tiek organizēta kopš 2006. gada. Tās mērķis ir rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to vairojot sabiedrības izpratni un līdzdalību un veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūrā .

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā neglītākajam objektam noteikti pienākas balva!

  2. Vai tad atsevišķi stāvošai ēkai pietiek ar divām fasādēm un tās otras divas var izskatīties pēc liellopu novietnes?

  3. Birkerts to godam pelnījis par spīti dziļi nožēlojamajai un padomiskajai viņa nogānītājai Gailei.

Draugiem Facebook Twitter Google+