Kultūra
Kultūrpolitika

Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem “Pullman Riga Old Town” 16


Viesnīca “Pullman Riga Old Town”
Viesnīca “Pullman Riga Old Town”
Foto: LETA

Pirmdien, 2. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau 12. reizi pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā, un šogad to saņēma “Pullman Riga Old Town” viesnīca un tās autori: Mārtiņš Hermansons, Roberts Valdmanis, Olafs Ieviņš, Nora Saulespurēna, Kristaps Grundšteins, Aldis Blicsons un Toms Kokins “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”, informē Rīgas dome.

Papildus gada balvai skates žūrija piešķīra vienpadsmit atzinības par izcilību, piemēru un sasniegumiem atsevišķu objektu arhitektūrā.

“Šī gada balva atspoguļo aktuālo viesnīcu būvniecības tendenci vēsturiskajā centrā un Vecrīgā, tostarp izsvērtu un kvalitatīvu projektu īstenošanā. Tāpat Rīgā parādās vērienīgi īres namu projekti, kas savukārt iezīmē jaunu tendenci nekustamo īpašumu tirgus nozarē,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Princis norādīja, – šajā kontekstā “Pullman Riga Old Town” nav tikai “kārtējā” viesnīca, bet arī pasākumu centrs un jauna tikšanās vieta vecpilsētā, apjomīgs un kvalitatīvi īstenots projekts, kuru raksturo autoru kolektīva un pasūtītāja spēja īstenot ambīcijas un rast kompromisu dažādos jautājumos, tostarp ievērojot pietāti pret Vecrīgu un apkārtējo arhitektūras mantojumu.

Sabiedrības atzinību šogad izpelnījās divi objekti – trīs daudzstāvu dzīvojamo (īres) namu pārbūve Ģertrūdes ielā 121 (projektētāja Agnese Lāce) un daudzfunkcionāla daudzstāvu ēkas jaunbūve Sporta ielā 11 (projektētājs – SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”).

Kā pēdējos gados ierasts, balvas pasniegšana simboliski notika iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Torņakalnā.

Skatē tika pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, muzeju un baznīcu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras, veselības aprūpes iestāžu, kā arī viesnīcu kategorijām. No 725 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā tika iekļautas un tālākai izvērtēšanai izvirzītas 29 būves.

LA.lv