×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Gada beigās Latvijā gaidāma aktīva kinodzīve

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Aktrise un režisore Līva Ulmane.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 13. decembrī notiekošā Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija veicinājusi arī daudzveidīgu Latvijas kino klātbūtni, informē Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

No 2. līdz 12. decembrim pirmo reizi norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (SKF), kurā skatītājiem tiks piedāvātas vairāk nekā 120 filmas, tai skaitā Latvijas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps – 2014” konkursa un ārpuskonkursa skates.

Šogad Lielā Kristapa žūrijā piedalīsies vairāki Eiropas Kinoakadēmijas (EFA) biedri. Jaunums ir īpašā Lielā Kristapa skatītāju simpātiju balva, kas pirmoreiz tiks piešķirta vienai no Rīgas SKF programmā iekļautajām Eiropas filmām. Rīgas SKF programmas viens no centrāliem akcentiem būs EFA balvai nominēto filmu programma.

Tāpat kino festivāls piedāvās Eiropas kino retrospektīvu, kas atvedīs uz Rīgu ļoti īpašu viesi. Programma veltīta EFA balvai par ieguldījumu pasaules kinematogrāfā. Programmā tiks iekļautas filmas no deviņdesmito gadu vidus līdz mūsdienām – arī jaunākā norvēģu aktrises, režisores un Ingmara Bergmana mūzas Līvas Ulmanes režisētā filma – “Jūlijas jaunkundze”. Vēl vairāk – festivāla goda viešņa būs pati režisore, novadot lekciju, kā arī tiekoties ar auditoriju pirms savas filmas seansa.

Filmu festivāls 2ANNAS Rīgas SKF ietvaros piedāvās EFA balvai nominēto īsfilmu programmu “Short matters”, kā arī programmu “Latvijas robežpārkāpēji” – filmas, kuras varam uzlūkot kā drosmīgus pagrieziena punktus Latvijas kinovēsturē.

Festivāla jaunākajiem skatītājiem sagatavota Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma – desmit filmas no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Islandes, Norvēģijas, Dānijas, Somijas, un citām valstīm, kas ievadīs svētku sezonu skolēniem.

Sadarbībā ar Rīgas Kino muzeju tiks īstenots projekts “Kino 1914”. Kinoteātrī “Splendid Palace” pirms simt gadiem veidotu filmu izlasi rādīsim tā, kā to darīja pirms simt gadiem – bez seansu starplaikiem un ar dzīvo apskaņojumu.

Savukārt sadarbībā ar vadošo Krievijas dokumentālo filmu festivālu ARTDOCFEST skatītājiem Rīgā tiks piedāvāta drosmīga un aktuāla dokumentālo filmu programma “Artdocfest Riga” – septiņu filmu Latvijas pirmizrādes.

“Eiropas Kinoakadēmijas izvēle, rīkojot šī gada balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā, nodrošina starptautisku redzamību Eiropas kultūras galvaspilsētas gada noslēgumā. Patiešām iepriecinoša ir Latvijas kino ļaužu rosība un gatavība izmantot šo notikumu ne tikai padarot redzamāku Latvijas kino Eiropā, bet arī rodot spēcīgus impulsus nozares pasākumu pilnveidošanā. Rīgas starptautiskais kinofestivāls ir atbalstāma, Eiropas kinonotikumu kalendārā integrēta ilgtermiņa iniciatīva,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

“Šā gada decembrī Rīgai būs pievērsta turpat visas Eiropas kino pasaules uzmanība. Grūti iedomāties vēl veiksmīgāku brīdi, kad aizsākt patiesi vērienīga un profesionāla starptautiska kinofestivāla pastāvēšanu,” akcentē Rīgas Starptautiskā kino festivāla direktore Sonora Broka.

“Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas norise Rīgā ļauj mums pilnvērtīgi ierakstīt Latvijas kino Eiropas kontekstā, kā arī, cerams, veidot un turpināt daudzpusīgu sadarbību ar Eiropas kino profesionāļiem. Lekcijas un radošās darbnīcas, kas decembrī notiks Rīgā, ir iespēja apmeklētājiem klātienē tikties arī ar leģendāriem kino veidotājiem,” pauž Nacionālā Kino centra direktore Dita Rietuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+