Kultūra
Māksla

Par gada gleznu atzīts Māras Vaičunas darbs “Vientulība” 0

Par konkursa “Gada glezna” 2014. gada laureāti un “Swedbank Private Banking” balvas ieguvēju 87 dalībnieku konkurencē kļuvusi Māra Vaičunas ar gleznu “Vientulība”, informē konkursa rīkotāji.

Darbā pieklusinātos zemes toņos atklāts māksliniecei raksturīgs, konstruktīvs klusās dabas tēlojums. Šogad konkursam pieteiktos darbus vērtēja un uzvarētāju noteica scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

“Esmu ļoti gandarīta par “Gada gleznas” laureāti Māru Vaičunas, kuras augstais profesionālais līmenis ir tāds, pēc kura vajadzētu tiekties ikvienam glezniecības profesionālim un šī konkursa dalībniekam,” komentējot konkursa rezultātus, saka Agija Sūna, Agijas Sūnas galerijas dibinātāja un vadītāja.

“Darbojos ne tikai scenogrāfijā, bet arī glezniecībā, tāpēc sākotnēji likās, ka izvēle no 87 konkursam pieteiktajiem darbiem būs grūta. Taču šo gleznu kā labāko ieraudzīju jau pirmajā dienā, un ar katru nākamo aplūkošanas un vērtēšanas reizi mana pārliecība tikai auga. Māras Vaičunas darbā “Vientulība” ir gan augsta gleznieciskā kvalitāte, gan arī šim laikam ļoti atbilstošs vēstījums. Glezna nav uzmācīga, taču tajā ir stāsts. Tāds piepildīts klusums, kurā ir ne tikai redzamais, bet arī sajūta, kas saglabājas arī pēc tam, kad darbs vairs nav acu priekšā. Un arī gleznas nosaukums – “Vientulība” – patiesībā ir katra mākslinieka radošākais brīdis,” saka scenogrāfs un “Gada glezna” uzvarētāja noteicējs Mārtiņš Vilkārsis.

“Īpaši priecājos par Māru Vaičunas kā “Gada gleznas” laureāti, jo viņas mākslinieciskais sniegums šī konkursa ietvaros novērtēts jau otro reizi. 2010.gadā šīs pašas autores darbs “Grāmatas” ieguva Skatītāju simpātiju balvu. “Gada glezna” ir skaista tradīcija, kas jau daudzu gadu garumā savieno mākslas un finanšu pasaules, rādot, ka tām ir daudz vairāk vienojoša, nekā atšķirīga. Māksla dzīvot un arvien apliecināt sevi ar jauniem sasniegumiem ir spēcīgas, vienojošas vērtības,” saka “Swedbank” valdes loceklis un “Private banking” vadītājs Latvijā Guntars Reidzāns.

Atgādinām, ka skatītāji savu vērtējumu par šogad balvai iesniegtajiem darbiem var sniegt līdz šī gada 15.martam, balsojot Dailes teātrī un nosakot Skatītāju simpātijas ieguvēju.

Par “Gada gleznas” laureātiem kļuvuši: 1993. gadā – Vija Maldupe, 1994. gadā – Vilis Vizulis, 1995. gadā – Barbara Muižniece (tagad Gaile), 1996. gadā – Jāzeps Pīgoznis, 1997. gadā – Ilze Avotiņa, 1998. gadā – Edgars Valdmanis, 1999. gadā – Ģirts Muižnieks, 2000. gadā – Daina Stabulniece, 2001. gadā – Ilze Neilande, 2002. gadā – Tatjana Krivenkova, 2003. gadā – Aija Jurjāne, 2004. gadā – Gunta Liepiņa, 2005. gadā – Edvards Grūbe, 2006. gadā – Inta Celmiņa, 2007.gadā – Ieva Maurīte, 2008.gadā – Sigita Daugule, 2009.gadā – Anna Baklāne, 2010.gadā – Ieva Kalēja, 2011.gadā – Edvards Grūbe, 2012.gadā – Kristīne Keire, 2013.gadā – Ritums Ivanovs.

LA.lv