Mobilā versija
+4.2°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
16. janvāris, 2014
Drukāt

Gada gleznas simpātiju balvu saņems Agnija Ģērmane

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzies Gada gleznas skatītāju simpātiju balsojums, un balva piešķirta Agnijas Ģērmanes darbam “Pavasaris Šķērsielas šķērsielā”. Jau ziņots, ka “Gada gleznas” laureāts un Swedbank Private Banking balvas ieguvējs 2013. gadā ir Ritums Ivanovs ar gleznu “Rasmusa sapnis”.
Ilggadējais konkurss “Gada glezna” šogad notika jau divdesmito reizi, un to tradicionāli organizē Swedbank Private Banking un Agijas Sūnas galerija. Jubilejas gadā konkursam savus darbus iesniedza 89 mākslinieki.
“Gada glezna” ir unikāla iniciatīva un viens no senākajiem kultūras atbalsta projektiem Latvijas jauno laiku vēsturē, kurš turpinās jau no 1993. gada. Iesniedzamajiem darbiem ir tikai divi nosacījumi: autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Konkursa vērtēšanas sistēma aizgūta no Japānas – iesniegtos darbus vērtē viens eksperts – katru gadu cits Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīts gleznotājs, un šogad tā bija Vija Zariņa.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+