Mobilā versija
-0.5°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
16. janvāris, 2014
Drukāt

Gada gleznas simpātiju balvu saņems Agnija Ģērmane

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzies Gada gleznas skatītāju simpātiju balsojums, un balva piešķirta Agnijas Ģērmanes darbam “Pavasaris Šķērsielas šķērsielā”. Jau ziņots, ka “Gada gleznas” laureāts un Swedbank Private Banking balvas ieguvējs 2013. gadā ir Ritums Ivanovs ar gleznu “Rasmusa sapnis”.
Ilggadējais konkurss “Gada glezna” šogad notika jau divdesmito reizi, un to tradicionāli organizē Swedbank Private Banking un Agijas Sūnas galerija. Jubilejas gadā konkursam savus darbus iesniedza 89 mākslinieki.
“Gada glezna” ir unikāla iniciatīva un viens no senākajiem kultūras atbalsta projektiem Latvijas jauno laiku vēsturē, kurš turpinās jau no 1993. gada. Iesniedzamajiem darbiem ir tikai divi nosacījumi: autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Konkursa vērtēšanas sistēma aizgūta no Japānas – iesniegtos darbus vērtē viens eksperts – katru gadu cits Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīts gleznotājs, un šogad tā bija Vija Zariņa.

Pievienot komentāru

Senā Zīda ceļa māksla "Rīgas Biržā"Par godu Ķīnas un Latvijas diplomātisko attiecību 25. gadadienai no 2016. gada 22. oktobra līdz 2017. gada 8. janvārim Mākslas muzejā "Rīgas birža" būs skatāma Senās Ķīnas mākslas izstāde "Zīda ceļš", kas tapusi sadarbībā ar organizāciju "Art Exhibitions China".
Draugiem Facebook Twitter Google+