×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. septembris, 2012
Drukāt

Gada inflācija augustā – 1,7%


Augustā vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, bija par 1,7% augstāks, šodien paziņoja Centrālā statistikas pārvalde (CSP).
 Precēm cenas pieauga par 1,7%, bet pakalpojumiem – par 1,8%.


 

Vidējais patēriņa cenu līmenis augustā, salīdzinot ar šā gada jūliju, samazinājās par 0,3%. Precēm cenas samazinājās par 0,4%, bet pakalpojumiem pieauga par 0,1%. 2011. gada augustā, salīdzinot ar 2011. gada jūliju, vidējais patēriņa cenu līmenis samazinājās par 0,3%.

Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām augustā bija cenu kritumam pārtikai, apaviem, alkoholam un tabakai, kā arī cenu kāpumam transportam, veselības aprūpes precēm un pakalpojumiem un mājokļa uzturēšanas izdevumiem.

Pārtikas cenām lielākais samazinājums bija kartupeļiem un dārzeņiem – par 16,7%, ko galvenokārt veidoja jaunās ražas nonākšana tirgū. Cenas samazinājās arī augļiem – par 3,9%, sulām un atspirdzinošajiem dzērieniem – par 0,9%, maizei un graudaugu izstrādājumiem – par 0,1%.

 

Savukārt dārgākas kļuva zivis un zivju izstrādājumi – par 1,1%, gaļa un gaļas izstrādājumi – par 0,6%, pārējie pārtikas produkti – par 0,5%, tēja un kafija – par 0,1%, cukurs un saldumi – par 0,1%.

 

Apģērbu un apavu grupā nozīmīgākais cenu kritums bija apģērbiem par 0,8% un apaviem par 7,3%, ko veicināja sezonas preču izpārdošana.

Mājokļa uzturēšanas izdevumi augustā palielinājās par 0,2%, tajā skaitā cenas pieauga mājokļu īres maksai – par 1% un cietajam kurināmajam – par 1,1%.

Cenas samazinājās alkoholiskajiem dzērieniem – par 2,1%, ko galvenokārt ietekmēja atlaides lielākajos veikalu tīklos. Lētāks kļuva alus – par 3,8%, vīns – par 1,1% un stiprie alkoholiskie dzērieni – par 0,8%.

Vidējais cenu līmenis palielinājās degvielai – par 5%, tajā skaitā 95. markas benzīnam – par 4,7% un dīzeļdegvielai – par 6,3%.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem līdz jūlijam gada inflācija ik mēnesi samazinājās kopš 2011. gada augusta, kad tā bija 4,7%.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+