Laukos
Mežsaimniecība

Gada inovācija mežsaimniecības nozarē – tehnoloģiju platforma “GEO”0

Foto – Andris Eglītis

Mirklī, kad tehnoloģijas pārņem visu pasauli, lielu prieku rada ikviena valsts pārvaldes vai uzņēmuma iniciatīva tehnoloģijas izmantot savā labā. VAS “Latvijas valsts meži” izveidojusi ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju produktu un pakalpojumu kopu “GEO”, kas ir paredzēta dažādu veidu ģeotelpisko datu apskatei, apstrādei un analīzei.

Svarīgi, ka platformas vienkāršoto versiju, kā arī mobilo lietotni var izmantot ikviens interesents. Iepriekš šāda ģeotelpiskā modelēšana tika pirkta tikai “LVM” vajadzībām kā ārpakalpojums. Tagad pakalpojumu izstrādā paši “LVM” speciālisti, turklāt notiek darbs pie pakalpojuma piedāvāšanas ārējiem klientiem citās valstīs.

Kā intervijā žurnālam “Agro Tops” norādīja “LVM” biznesa sistēmu risinājumu izpilddirektors Māris Kuzmins, kompānijā šobrīd aktīvi strādā pie platformas pielāgošanas Japānas un Indonēzijas meža un citu resursu apsaimniekošanas uzņēmumiem.

Kopumā “LVM” “GEO” nodrošina ģeogrāfisko informācijas sistēmu izstrādi, telpiskās plānošanas optimizācijas modeļu izstrādi, Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) konsultācijas un projektu vadību, ĢIS datu apstrādes un analīzes pakalpojumus un attālās izpētes datu apstrādi un datu servisu nodrošināšanu. Nozīmīgi, ka platforma ietver datus no dažādiem datu radītājiem un turētājiem valstī, tostarp ZMNĪ meliorācijas kadastra, Valsts zemes dienesta, Dabas aizsardzības pārvaldes, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, kā arī “LVM” sagatavotus datu servisus no aerolāzerskanēšanas datiem.

Platforma ir arī novērtēta, iegūstot 2. vietu “Eksporta un inovācijas balva 2017” kategorijā “Inovatīvākais produkts”.

LA.lv